Конференція "Роль мистецтва в духовних, соціальних та педагогічних комунікаціях: історичний та сучасний вимір»об’єднує Україну"
Всеукраїнська міжпредметна науково-практична конференція «Роль мистецтва в духовних, соціальних та педагогічних комунікаціях: історичний та сучасний вимір» відбулася у Чернігові 8-9 грудня.

Професори та доценти кафедри філософії та культурології Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка разом із партнерами – Чернігівським обласним художнім музеєм ім. Г.П. Галагана та Громадською організацією Міський молодіжний центр «ЖМЕНЯ» об’єднали науковців з Києва, Глухова, Сум, Тернополя, Львова, Луцька. Конференція відбулася в рамках культурного проекту «Соціальний театр – мода на добре мистецтво» за фінансової підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні.
Тематика конференції зацікавила фахівців у галузях філософії, естетики, етики, культурології, мистецтвознавства, практики мистецтва, психології, соціальної педагогіки, соціальної роботи, історії і методики виховання. Доповіді провідних українських науковців, таких як професори Галина Мєднікова, Іван Остащук, Вікторія Головей, Анатолій Новіков, Наталя Ковальчук, Валерій Панасюк, Марина Столяр, Олена Колесник створили дискусійне поле для всіх учасників, яких виявилося більше шестидесяти. Основними напрямками роботи конференції стали: мистецтво як соціально-історичний дискурс, філософія та естетосфера соціального театру, культурологічний та релігієзнавчий вектор у дослідженнях візуальних мистецтв, традиції української та зарубіжної педагогіки у сферах етичного, естетичного та духовного виховання, аматорське театральне мистецтво.
Під час конференції працювала молодіжна секція, у якій взяли участь майже два десятки молодих науковців: студентів, магістрантів та аспірантів.
У програмі дводенної зустрічі була передбачена насичена екскурсійна програма – від знайомства гостей з історією Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, екскурсії у стінах Художнього музею до мандрівки зимовим історичним центром древнього Чернігова. Науковці роз’їхалися із добрими враженнями від рівня плідної інтелектуальної атмосфери, зокрема, ознайомившись із унікальним досвідом культурно-просвітницької та арт-терапевтичної роботи студентського соціального театру «ЕХ LIBRIS» під керівництвом Марини Каранди та сформованим позитивним іміджем міста, як Сіверського осередку культури і мистецтва.
Марічка Кульбаба
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.