Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 15:18:41

Громада-Бібліотека-ЗМІ: взаємодія в новому форматі

17.10.2017   16:27Агенцiя

Як ефективно взаємодіяти з місцевими засобами масової інформації, як залучити аудиторію за допомогою нових інструментів, як інформувати про процеси децентралізації в об`єднаних громадах?

Знайти відповіді на ці запитання та набути нові професійні компетенції мали можливість представники Городнянської, Деснянської, Іванівської, Корюківської, Михайло-Коцюбинської, Олишівської територіальних громад Чернігівщини під час тренінгу «Робота PR-Клубів бібліотек в умовах децентралізації», що відбувся в Чернігівській міській бібліотеці імені М. Коцюбинського завдяки проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні».

Цей проект покликаний підвищити обізнаність громадян та їхнє розуміння реформи місцевого самоврядування. Через залучення місцевих громадських організацій, бібліотек та ЗМІ проект інформуватиме про суть реформи та підтримуватиме заходи, що активно залучають громадян до співпраці з органами місцевого самоврядування та передбачає створення прес-клубу бібліотек області.

Найбільш важливими питанням, яке потребує першочергового вирішення, учасники тренінгу назвали питання переформатування діяльності бібліотек, так як в процесі створення об’єднаних територіальних громад виникає багато запитань щодо статусу бібліотек та їх діяльності в нових умовах.

Тренінгова програма Прес-клубу була розрахована на побудову командної роботи, окреслення спільної сфери інтересів, налагодження комунікації, аби спільними зусиллями сприяти висвітленню у ЗМІ питань, що пов`язані з процесом децентралізації в Чернігівській області.

Серед завдань прес-клубу, одним з пріоритетних напрямків, є сприяння висвітленню в ЗМІ інформації щодо процесів децентралізації в Чернігівській області. Шляхом взаємодії бібліотекарів та журналістів інформувати громадськість про конкретні події в об`єднаних громадах, які роблять їх спроможними.
 
«Місцеве самоврядування – це найбільш наближена до людей ланка влади, – констатував запрошений почесний гість, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення АМУ Литвин Михайло Борисович, - саме від професіоналізму, досвіду, відповідальності органів самоврядування та взаємодії з громадою, залежить добробут населення та майбутнє наших міста та сіл».

Менеджер програми Любов Квасюк, зауважила, що суть реформи децентралізації має бути в доступній формі донесена до громадян у малих населених пунктах та містечках і саме бібліотеки можуть стати тими інформаційними майданчиками в громадах, а бібліотекарі мають нагоду навчитись перетворювати виклики сьогодення в можливості, додала ментор програми в Чернігівській області Олена Костриця.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».