Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 квітня, 16:11:52

Підприємців та посадовців Чернігівщини навчили розраховувати вартість регулювання для бізнесу

23.12.2016   14:09

Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE) провів тренінги “Методологія і практика проведення М-тесту та громадської антикорупційної експертизи» у м. Чернігів для представників бізнес-спільноти області та посадових осіб органів державної влади й місцевого самоврядування, відповідальних за розробку регуляторних актів.

Захід організовано за сприяння регіонального партнера СІРЕ — об’єднання підприємців ГО «СЯЙВО СІВЕРЩИНИ» та підтримки Чернігівської районної ради.

До проведення тренінгів також долучився завідувач Сектору Державної регуляторної служби України в Чернігівській області Сергій Проценко.

У результаті навчання представники органів влади дізналися, як саме застосовувати М-тест або Тест малого підприємництва, що тепер є обов’язковим для всіх розробників регуляторних актів відповідно до постанови КМУ, скільки коштуватиме регуляція для малого підприємця, а також для бюджету. “Інструмент М-тесту дає можливість представникам органів влади ще на етапі розробки регулювання визначити, якою буде вартість його виконання для бізнесу як у прямих фінансових втратах, так і з огляду на навантаження адміністративними процедурами, а відтак дізнатися, чи справді вартість регулювання є адекватною з огляду на проблему, на вирішення якої направлена регуляція ”, — прокоментувала керівник проектів та програм CIPE-Україна Наталія Жугай.

Водночас представники бізнес-об’єднань набули практичних навичок застосування інструментів М-тесту та громадської антикорупційної експертизи до регуляторних актів місцевого рівня, що дасть їм можливість більш фахово впливати на процес ухвалення рішень.
 

Довідково.
16 грудня 2015 року набула чинності Постанова КМУ №1151 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308», розробником якої є Державна регуляторна служба України. Постанова вводить обов’язкове обчислення витрат малого бізнесу на виконання державного регулювання, так званий М-тест (Тест малого підприємництва). Згідно з цим документом, проект регуляторного акта має супроводжуватись розрахунками вартості регуляторного впливу. М-Тест запроваджено в Україні на виконання вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині розпочали щеплення вакциною Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech

На Чернігівщині розпочали щеплення вакциною Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech 15:56

В понеділок, 19 квітня у Чернігівській області розпочали щеплення вакциною Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech.

Збільшено штраф за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб

Збільшено штраф за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб 14:11

Тепер за виклик спеціальних служб без вагомих причин правопорушникам доведеться сплатити від 850 до 3400 гривень.

Де у Чернігові зупиняється подача гарячої води?

Де у Чернігові зупиняється подача гарячої води? 14:00

У зв’язку зі стартом планової ремонтної кампанії на теплових мережах на період з 19 по 23 квітня зупиняється подача гарячої води в житлові будинки, установи та організації, які знаходяться по вул. Музичній, Толстого, Мазепи (від вул. Музичної до площі Перемоги), Жабинського, пр. Перемоги (від вул. Жабинського до площі Перемоги).

У Територіальному управлінні Служби судової охорони розпочався стройовий огляд особового складу

У Територіальному управлінні Служби судової охорони розпочався стройовий огляд особового складу 13:47

Сьогодні вранці частина особового складу Територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області вишикувалась на подвір'ї службового приміщення для стройового огляду. Це плановий захід, який проводиться двічі на рік – при переході на літній/демісезонний, а також на зимовий однострій.

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада 13:33

19 квітня міський голова Олександр Кодола провів оперативну нараду.