Навчалися державні службовці й представники органів місцевого самоврядування
Семінар, організований науковцями Національної академії державного управління при Президентові України відбувся на базі Чернігівської ОДА 11-го листопада.

Представники структурних підрозділів ОДА, органів місцевого самоврядування, спеціалісти райдержадміністрацій, районних служб, управлінь, відділів слухали про тенденції змін у суспільстві та відносинах між владою й громадянами.
Доповідачами виступили: Олександр Пухкал – доктор наук із державного управління, професор кафедри політичної аналітики й прогнозування, наш земляк, а також Микола Стадник – доктор філософських наук, професор кафедри політичної аналітики й прогнозування Національної академії державного управління. Голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч подякував гостям за надану можливість поспілкуватися з представниками академії держуправління.
На порядку денному семінару були такі питання: парадигмальні зміни в системі державного управління в країні та соціально-економічні процеси в Україні.
«Від ефективного функціонування інституту державної служби, відповідальності, професійності й компетентності кожного з державних службовців залежить успішність діяльності органів виконавчої влади та розвиток країни та її конкурентоспроможність на міжнародному рівні, – наголосив голова Чернігівської ОДА. – Найбільша проблематика, з якою ми стикаємося в області, це слабкий кадровий потенціал і втрата кадрового резерву. Бо за останнє десятиріччя призначення, які відбувалися за політичним принципом, а не за фаховим, принесли дуже велику шкоду. Як результат, нині видно низький рівень конкурсантів на вакантні посади. Тому підвищення рівня освіти, загалом освіченості тих людей, які планують іти на державну службу, є дуже важливим фактором. І тут я сподіваюся на плідну співпрацю з Національною академією при Президентові України».
«Якщо раніше парадигма державного управління зводилася до відносин суб’єктно-об’єктного характеру, тобто державні управлінці бачили в об’єктах свого впливу – в людях і колективах – переважно тих, хто безумовно і безмовно сприймав управлінські рішення, то нині це відходить в історію, – сказав зокрема Олександр Пухкал. – Сьогодні ми переходимо до іншого розуміння системи державного управління, коли воно все більше стає публічним, відкритим і орієнтується на потреби суспільства, на запити й сигнали, які посилає суспільство системі державного управління. Тобто нині відбувається перехід до інших методів управління, таких, як переконання, стимулювання, вмотивування, комунікаційні засоби. Всьому цьому потрібно навчатися, якщо ви плануєте присвятити свою діяльність служінню людям. Нині повинні переважати не суб’єктно-об’єктні, а суб’єктно-суб’єктні відносини, коли ви будете слухати тих людей, на яких спрямовуєте свій управлінський вплив. Необхідно знати їхні бажання, інтереси і спільно виробляти те рішення, яке ці інтереси задовольнить і реалізує».
До речі, напередодні, 10 листопада, голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч узяв участь у ще одному навколонауковому заході – Загальних зборах Національної академії аграрних наук України.
На засіданні підбивалися підсумки діяльності НААН у 2016 році та обговорювалися основні завдання на перспективу. Окрім доповідачів із числа академіків, до учасників зборів звернувся й Валерій Куліч.
Він подякував науковцям за активність у співпраці з сільськогосподарськими підприємствами області, завдяки якій, зокрема, значно інтенсифікувалася аграрна галузь Чернігівщини, та відзначив вагомість ролі НААН в економіці країни. Валерій Куліч також звернув увагу учасників зборів на необхідність розробки нової моделі організації контролю якості насіннєвого матеріалу.
Окремо голова Чернігівської ОДА зауважив значні позитивні зміни в порядку обігу земель, які реалізуються завдяки децентралізації владних повноважень та створенню об’єднаних територіальних громад. Також Валерій Куліч подякував академії за розуміння та допомогу в справі забезпечення ветеранів АТО земельними ділянками, висловив сподівання на продовження співпраці.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.