Дебати небезпечні та "затягують". Ви готові до цього?
Вихідні для 80 студентів (і не студентів), які зібралися у ЧНПУ, з різних куточків України стали по-справжньому драйвовими. Адже у Чернігові проходила ІІ Осіння дебатна школа «Chernihiv debate scholl». Протягом двох днів досвідчені тренери, дебатери зі стажем та новачки змагалися у вмінні переконувати, шліфували ораторську майстерність, шукали аргументи та контраргументи, а також вчилися чути опонентів.
![](/uploads/15796-m.jpg)
Під час відкриття школи учасників попередили, що дебати – це небезпечно. «Ви навчитеся критично мислити, зможете відрізняти «локшину» від правди. Ви зможете впливати на своє майбутнє, бути переконливим та доводити власну позицію», - попередив слухачів школи тренер Василь Комісаров. І пообіцяв, що «результати від таких змін будуть самі смачні».
Думку щодо небезпечності дебатів підтримав і президент ВМГО «Федерація дебатів України» Ігор Бобришев. «Вони «затягують». Я у 2007 році, коли вперше зіграв у цю гру, досі не можу вийти з руху. Ви не помітите, як вихідні перетворяться на участь у дебатах», - пообіцяв професійний дебатер. Також він зазначив, що Чернігів у дебатному русі з’явився лише рік тому, але вже за такий короткий період може скласти конкуренцію таким містам як Київ, Одеса, Харків, Дніпро. І це дуже добре, адже чим більше молоді буде брати участь у дебатах, тим більше розумних та думаючих людей буде в Україні.
Ініціатор створення дебатного клубу у Чернігові, голова чернігівського відділення "Федерації дебатів України" Вікторія Журавель сказала: «До нашої школи можуть долучатися всі бажаючі. Ми зацікавлені у тому, щоб розвивати молодь і спрямовувати її до розвитку нашої країни». За її словами, дебатери – це люди мислячі, вони моніторять новини, аналітичні статті та критично сприймають інформацію. І взагалі більше читають. Адже запорука успіху дебатера – це його ерудованість.
На думку Вікторії, вміння ведення дебатів позитивно впливає на всі сфери життя дебатерів. Це і вміння спілкуватися, і слухати, і мислити. До дебатного руху долучаються не лише студенти, а і школярі, працююча молодь.
Довідка. Дебати – це популярна у всьому світі гра, яка має на меті розвиток інтелектуального та творчого потенціалу людини. Відбувається вона за Британським парламентським форматом, що є офіційним форматом Чемпіонатів світу з дебатів. У грі є дві сторони – Уряд і Опозиція, які мають переконати Суддю. Позиція команди визначається жеребкуванням перед початком гри, а завдання команди отримують за 15 хвилин до початку. Тематика завдань різна: політика, соціальні питання, економіка, освіта, суспільні теми, тощо.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.