Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 8 липня, 11:36:04

Дебати небезпечні та "затягують". Ви готові до цього?

08.11.2016   08:51Агенцiя

Вихідні для 80 студентів (і не студентів), які зібралися у ЧНПУ, з різних куточків України стали по-справжньому драйвовими. Адже у Чернігові проходила ІІ Осіння дебатна школа «Chernihiv debate scholl». Протягом двох днів досвідчені тренери, дебатери зі стажем та новачки змагалися у вмінні переконувати, шліфували ораторську майстерність, шукали аргументи та контраргументи, а також вчилися чути опонентів.

Під час відкриття школи учасників попередили, що дебати – це небезпечно. «Ви навчитеся критично мислити, зможете відрізняти «локшину» від правди. Ви зможете впливати на своє майбутнє, бути переконливим та доводити власну позицію», - попередив слухачів школи тренер Василь Комісаров. І пообіцяв, що «результати від таких змін будуть самі смачні».

Думку щодо небезпечності дебатів підтримав і президент ВМГО «Федерація дебатів України» Ігор Бобришев. «Вони «затягують». Я у 2007 році, коли вперше зіграв у цю гру, досі не можу вийти з руху.  Ви не помітите, як вихідні перетворяться на участь у дебатах», - пообіцяв професійний дебатер. Також він зазначив, що Чернігів у дебатному русі з’явився лише рік тому, але вже за такий короткий період може скласти конкуренцію таким містам як Київ, Одеса, Харків, Дніпро. І це дуже добре, адже чим більше молоді буде брати участь у дебатах, тим більше розумних та думаючих людей буде в Україні.

Ініціатор створення дебатного клубу у Чернігові, голова чернігівського відділення "Федерації дебатів України" Вікторія Журавель сказала: «До нашої школи можуть долучатися всі бажаючі. Ми зацікавлені у тому, щоб розвивати молодь і спрямовувати її до розвитку нашої країни». За її словами, дебатери – це люди мислячі, вони моніторять новини, аналітичні статті та критично сприймають інформацію. І взагалі більше читають. Адже запорука успіху дебатера – це його ерудованість.

На думку Вікторії, вміння ведення дебатів позитивно впливає на всі сфери життя дебатерів. Це і вміння спілкуватися, і слухати, і мислити. До дебатного руху долучаються не лише студенти, а і школярі, працююча молодь.

Довідка. Дебати – це популярна у всьому світі гра, яка має на меті розвиток інтелектуального та творчого потенціалу людини. Відбувається вона за Британським парламентським форматом, що є офіційним форматом Чемпіонатів світу з дебатів. У грі є дві сторони – Уряд і Опозиція, які мають переконати Суддю.  Позиція команди визначається жеребкуванням перед початком гри, а завдання команди отримують за 15 хвилин до початку. Тематика завдань різна: політика, соціальні питання, економіка, освіта, суспільні теми, тощо.

Чернігівський монітор

Останні новини Чернігівщини

Завершено масштабне відновлення гімназії №34 11:23

У Чернігові завершилися масштабні ремонтні роботи в гімназії №34, яка зазнала пошкоджень під час повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну у 2022 році.

Крістіна Опанасенко - бронзова призерка кубку Європи з дзюдо серед юніорів 10:40

З 05 до 06 липня в чеській Празі відбувся кубок Європи з дзюдо серед юніорів.

На Чернігівщині коштом держави буде модернізовано харчоблоки ще у двох ліцеях 09:47

У Чернігівському ліцеї № 1 та Гончарівському імені героя АТО Дмитра Степанченка невдовзі розпочнуться роботи з модернізації харчоблоків.

Стрільці з Чернігівщини здобули нагороди на чемпіонаті України 09:35

У період з 26 червня до 04 липня у Вінниці відбувся літній чемпіонат України зі стрільби кульової.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини