Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 21:04:40

Відбувся навчально-методичний семінар із питань організації представницької діяльності прокурора

01.10.2016   08:24Агенцiя

У прокуратурі Чернігівської області відбувся навчально-методичний семінар на тему: «Організація представницької діяльності прокурора, у тому числі щодо захисту прав та свобод дітей, в умовах законодавчих змін та реформування уповноважених органів державного контролю».

У заході взяли участь працівники апарату прокуратури області, керівники місцевих прокуратур, їх заступники, начальники та прокурори відділів місцевих прокуратур, відповідальні за вказані напрями роботи.

До роботи в семінарі залучено представників уповноважених органів контролю, зокрема Держгеокадастру, Держпраці, Держспоживслужби, Держфінінспекції, територіальних органів Антимонопольного комітету України та Рахункової палати по м. Києву, Київській, Черкаській та Чернігівській областях, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції, громадських організацій тощо.

Відкриваючи семінар прокурор області Володимир Комашко наголосив, що з набранням відсьогодні змін до Конституції України, прийнятих  Верховною Радою України 2 червня 2016 року, особливої ваги набуває належна співпраця і взаємодія органів прокуратури та державного контролю при здійсненні захисту інтересів держави у судовому порядку.

Обговорено актуальні питання щодо збереження історико-культурної спадщини регіону за участю виконавчого директора Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам'яток і визначних місць (ІКОМОС), голови громадської організації «Київська міська організація Українського товариства охорони пам'яток та культури» Сердюк О.М. та директора Чернігівського обласного історичного музею імені В.В. Тарновського, президента Українського комітету міжнародної ради музеїв (IKOM) Лаєвського С.Л.

Роль громадськості в сфері протидії порушенням екологічного законодавства висвітлив заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Національний екологічний центр України» Василюк О.В.

У ході семінару проаналізовано новели законодавства щодо врегулювання порядку здійснення контролю за дотриманням земельних правовідносин, особливостей передачі земель водного та лісового фонду, застосування конкурсних засад при передачі в оренду сільськогосподарських угідь, стан охорони культурної спадщини та запобіганню протидії порушенням в екологічній сфері.

Окремо зосереджено увагу на взаємодії органів прокуратури, уповноважених органів державного контролю та громадських організацій, зокрема щодо протидії правопорушенням у сфері земельних та бюджетних правовідносин, містобудування, охорони довкілля та культурної спадщини тощо.

Семінар відбувся у формі діалогу між учасниками заходу, які висвітлювали проблемні питання, обмінювалися думками, ділились досвідом, а також обговорили комплекс заходів щодо покращення ефективності співпраці.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.