Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 09:56:32

Відбувся міжрегіональний історико-освітній проект для керівників та активістів німецьких громадських організацій України

15.08.2016   11:04

В санаторії "Десна", с. Ладинка відбувся міжрегіональний історико-освітній проект для керівників та активістів німецьких громадських організацій України "Der Blick zurück", присвячений 75-им роковинам депортації німецького населення України.

У проекті взяли участь представники німецьких громадських організацій з наступних міст: Одеса, Кременчук, Біла Церква, Кривий Ріг, Олександрія, Чернігів, Кіровоград, Житомир, Запоріжжя, Кам'янське (Дніпродзержинськ), Дніпро, Городня, Хмельницький.

З великим інтересом учасники проекту прослухали лекції, присвячені трагічній долі німецького народу і взяли активну участь в їх обговоренні: "Німці Причорномор'я. Історія і сучасність" - лектор Ельвіра Плесская (Одеське національно-культурне товариство німців "Wiedergeburt"; "Німці Дніпропетровщини. Репресії в час другої світової війни "- лектор Володимир Райнберг (Дніпровське товариство німців" Wiedergeburt ";" Німецькі поселення на Чернігівщині в кінці 17 ст. (Біловезька колонія). Депортація німецького населення в 1943 році "- лектор Олена Ісаєнко (Чернігівський німецький культурний центр "Взаємодія").

Глибоко хвилюючим було проведення круглого столу "Палаючі свічки пам'яті", де учасники розповідали про трагічну долю етнічних німців, які проживають в їх регіонах.

В рамках проекту проходили щоденні заняття з німецької мови (викладач - Олександр Мневец), заняття вокального гуртка, були розучені німецькі пісні річного календарного циклу. З піднесенням учасники сприйняли лекцію-концерт "Марлен Дітріх. Творчість великої німецької співачки та актриси" у виконанні Вальдемара Письменного і Світлани Пилипенко.

Проект відвідав Голова Ради німців України Володимир Лейсле. Він провів бесіду-дискусію, в обговоренні якої представники німецьких громадських організацій взяли активну участь. Проект проводився за ініціативою Ради німців України.

Організатор проекту - Чернігівська міська громадська організація Німецький культурний центр "Взаємодія" (керівник - Віктор Бальцер).

Останні новини Чернігівщини

Презентована продукція ДК

Презентована продукція ДК "Укрторф" 09:46

25 травня у приміщенні будинку засідань обласної ради в рамках наради з питань розвитку Державного підприємства «Чернігівторф» відбулась презентація продукції торфовидобувних підприємств Державного концерну «Укрторф».

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській 09:36

У Чернігові на вулиці Київській тривають роботи з заміни магістральних водогону та каналізації. Щоби при цій заміні жителі вулиці не лишалися без води, КП «Чернігівводоканал» поетапно робить тимчасові перепідключення цих абонентів на водопостачання по тимчасовій схемі.

Обласна влада та концерн

Обласна влада та концерн "Укрторф" обговорили варіанти виведення торф'яної галузі з кризи 09:24

Обласна влада готова підтримати розвиток торф’яної галузі на Чернігівщині. Але на чолі ДП «Чернігівторф» повинна стати людина, яка матиме конкретний план виводу підприємства зі стагнації.

Пріорітетне завдання - дитина має виховуватися у сім’ї

Пріорітетне завдання - дитина має виховуватися у сім’ї 09:18

В країні продовжується реформування системи догляду та виховання дітей. Метою реформи є скорочення кількості інтернатних закладів. Замість них у громадах області має запрацювати система надання соціальних, освітніх та медичних послуг для дітей та їх батьків.