Просвітницька діяльність в дитячому санаторії "Дружба"
Безпека в житті – життя в безпеці… Цей вислів яскраво характеризує відповідальне відношення до питання безпеки життєдіяльності у всіх її проявах на всіх рівнях – від безпеки у побуті до надзвичайних ситуацій глобального масштабу.

Природні катаклізми, виробничі аварії, невиробничий травматизм несуть небезпеку сучасній людині. А нинішньому поколінню прийшлось стати свідками надзвичайних ситуацій воєнного характеру.
Безпеці навчаються все життя. На допомогу в цьому питанні завжди прийде навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області, одним з основних напрямків діяльності якого є просвітницька робота з питань безпеки життєдіяльності серед дітей та молоді.
Саме тому співробітниками Центру 9 серпня були заплановані та проведені заходи у міському таборі санаторного типу «Дружба» на тему «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами».
Діти з великою увагою сприйняли інформацію, що неправильне поводження з вибухонебезпечними предметами загрожує втратою здо¬ров'я не лише тим, хто порушує ці прості правила, але і тим, хто знаходиться поруч.
Вибухонебезпечні предмети, що залишилися після кровопролитних воєн, можна знайти у водоймах, у лісі, у полі, на городі, у руїнах будівель, під час розкопок. Найчастіше їх знахо¬дять у місцях колишніх бойових дій. Земля приховує багато небез¬печних знахідок, на які можна натрапити й стати їхніми жертва¬ми, навіть не підозрюючи про це. Ніхто не може гарантувати, що в землі під багаттям, розведеним на лісовій галявині, не причаїли¬ся снаряди часів війни.
Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. До них належать: артилерійські снаряди, міни, авіабомби, детонатори, ручні гранати, набої різних видів. Усі вони містять вибухові речовини й можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних дій.
Враховуючи неабияку зацікавленість аудиторії, яка переважно складалась як з педагогічних працівників закладу, так і вихованців санаторію різних вікових категорій, для них було продемонстровано цікаві відеоматеріали, а також доведені основні правила поводження з вибухонебезпечними предметами.
Наприкінці заняття дітям продемонстрували зразки зброї та набоїв часів ІІ світової війни та таких, що використовуються у наш час.
Високий рівень активності дітей говорить про належну зацікавленість та відповідальність кожного, хто дійсно дбає про свою безпеку та безпеку оточуючих.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.