Круглий стіл "Європейський Союз - Східне партнерство: співпраця в сфері освіти та науки"
25 січня в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся Круглий стіл «Європейський Союз - Східне партнерство: співпраця в сфері освіти та науки».

Подія мала стратегічне значення на міжнародному освітньо-науковому просторі. На захід були запрошені представники вищих навчальних закладів - партнерів Університету, а саме: Павел Чернецький – професор, ректор Варшавського університету менеджменту (Польща); Мірослав Келемен - професор, ректор Кошицького університету охоронного менеджменту (Словацька Республіка); Мірослав Бадіда – доктор наук, професор, завідувач кафедри процесів та інженерії довкілля Кошицького технічного університету (Словацька Республіка); Лідія Соботова – професор Кошицького технічного університету (Словацька Республіка); Станіслав Шабо – професор, завідувач кафедри повітряного транспорту факультету транспортних наук Чеського університету в Празі (Чеська Республіка); Бадрі Гечбаія - доктор економіки, керівник департаменту управління бізнесом Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Грузія); Кетеван Голетіані – доктор технічних наук, декан факультету логістики Батумського Навчального університету навігації (Грузія) та Гурамі Джаміашвілі – магістрант Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Грузія).
В рамках круглого столу ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Миколайович Шкарлет презентував іноземним гостям досягнення та напрацювання університету за останні роки. Директори, декани, професори університету мали можливість обговорити конкретні пропозиції співпраці між інститутами, факультетами та кафедрами ЧНТУ та університетів Грузії, Словацької Республіки, Чеської Республіки та Польщі. Між Варшавським університетом менеджменту та Чернігівським національним технологічним університетом було підписано угоду про створення Україно-Польського Центру, що сприятиме вивченню польської та відповідно української мов, а також значно розширить можливості академічної мобільності за напрямом «Україна–Польща».
Підсумком Круглого столу стало підписання угоди про створення Міжнародного консорціуму освітньо-наукової співпраці. Ініціатором і лідером Консорціуму є Чернігівський національний технологічний університет. Крім українського університету, Консорціум утворюють: Варшавський Університет Менеджменту (Польща), Кошицький технічний Університет (Словацька Республіка), Університет Охоронного Менеджменту в Кошице (Словацька Республіка), Чеський Університет в Празі (Чеська Республіка), Батумський Державний Університет ім. Шота Руставеллі (Грузія) та Батумський Навчальний Університет Навігації (Грузія).
Об’єднані університети будуть співпрацювати в галузі наукових досліджень та освітнього процесу. Наукове співробітництво передбачає, зокрема, спільне виконання міжнародних грантів та науково-дослідних проектів, обмін досвідом, розширення можливості для взаємних публікацій у виданнях, спільне проведення конференцій тощо. Однією з найважливіших цілей такої співпраці є створення спільної освітньої пропозиції, яка передбачатиме вивчення студентами окремих предметів в партнерських університетах та отримання, наприклад, спільного диплому. Співробітництво також передбачатиме студентський обмін.
Ректор Чернігівського національного технологічного університету відзначив, що співпраця між університетами особливо важлива для України та Грузії, які не є членами Європейського союзу, тому що це партнерство відкриває безліч нових можливостей у сфері розвитку освіти та науки.
Після пленарного засідання Круглого столу відбулася урочиста церемонія нагородження відзнаками Doctor Honoris Causa за вклад у розвиток міжнародної діяльності університету. Дошку пошани ЧНТУ відтепер доповнили: Павел Чернецький – професор, ректор Варшавського університету менеджменту (Польща); Мірослав Келемен - професор, ректор Кошицького університету охоронного менеджменту (Словацька Республіка); Мірослав Бадіда – доктор наук, професор, завідувач кафедри процесів та інженерії довкілля Кошицького технічного університету (Словацька Республіка); Станіслав Шабо – професор, завідувач кафедри повітряного транспорту факультету транспортних наук Чеського університету в Празі (Чеська Республіка); Бадрі Гечбаія - доктор економіки, керівник департаменту управління бізнесом Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Грузія); Кетеван Голетіані – доктор технічних наук, декан факультету логістики Батумського Навчального університету навігації (Грузія).
Чернігівський національний технологічний університет висловлює подяку іноземним гостям за візит до Чернігова та готовність співпрацювати в рамках домовленостей, а також запрошує інші університети до співробітництва в рамках Міжнародного консорціуму освітньо-наукової співпраці.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.