Історичні факти про Чернігівщину, про які можливо і не чули професійні історики, оприлюднили наші школярі. ВІДЕО
Півроку вони займалися науковими дослідженнями для Малої академії наук. Свої роботи учні 9-х-11-х класів шкіл області презентували на Другій обласній історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді. У конференції взяли участь майже 70 юних науковців.

Хлопець понад усе любить історію. Її вивченню присвячує майже весь вільний від навчання час. Одинадцятикласник Семенівської гімназії Ілля Левченко вже друге бере участь в обласній історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді. Життя планує присвятити теж цій науці. Тему для наукової конференції Ілля розробляв, починаючи з літа. Інформацію збирав майже по всій області. Після презентації на історико-краєзнавчій конференції роботу відправить до Малої академії наук. Планує отримати поради і консультації від провідних науковців області.
Обласна історико-краєзнавча конференція проходить вже вдруге на базі навчально-наукового Інституту історії, етнології та правознавства Національного педуніверситету. У ній беруть участь учні 9-11-х класів загальноосвітніх шкіл області та гуртківці. Цьогоріч найбільше робіт представили ніжинські юні науковці, кажуть організатори. Про дитячі дослідження провідні історики мають лише гарні відгуки.
Презентацію наукових робіт розділили на кілька секцій згідно з тематикою: історія Чернігово-Сіверщини дореволюційної доби, новітня історія, життя церкви, освіти і культури нашого краю, а також давні і сучасні етнографічні дослідження Чернігівщини. Роботи за місяці підготовки досліджень зроблено чимало, кажуть учасники конференції. Але це хороший старт до майбутніх наукових робіт.
У цьогорічній історико-краєзнавчій конференції взяли участь майже 70 науковців з усієї області. Їх дослідження організатори не оцінювали. Бо перші кроки школярів і так заслуговують на найвищий бал, кажуть організатори.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.