Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 17:29:37

Семінар - зручний формат спілкування податківців з платниками податків

15.08.2015   09:15

Днями в ДПІ у м. Чернігові відбувся загальний семінар з актуальних питань податкового законодавства та ЄСВ для платників податків міста, а саме: новації, запроваджені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», нюанси сплати авансових внесків з податку на прибуток, особливості справляння платежів до місцевого бюджету, порядок нарахування та сплати акцизного податку з реалізації підакцизної продукції, правомірність застосування понижуючого коефіцієнта до розміру єдиного внеску тощо.

руки

руки

Про особливості складання податкової звітності з ПДВ за звітні періоди, починаючи з липня 2015 року присутнім розповіла начальник відділу  контролю за декларуванням податку на додану вартість Вікторія Соломко. Вона детально ознайомила учасників семінару з нюансами заповнення розділів I-IV декларації з ПДВ.

«Порядок заповнення звітності викладений у листі ДФС України від 07.08.2015року №29168/7/99-99-19-03-02-17 «Щодо особливостей заповнення звітності з ПДВ за липень 2015 року». Прочитати лист можна за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvann...»,- зазначила виступаюча.  Крім того  Вікторія Соломко повідомила, що при порушенні термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, складених до 1 жовтня 2015 року, норми пункту 120 прим.1.1 ст. 120 прим. 1 Податкового кодексу України, щодо штрафних (фінансових) санкцій, не застосовуються.

На питанні порядку заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків за формою № 1ДФ зосередила увагу присутніх  начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Алла Супрун.

«Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим. Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента», - поінформувала фахівець податкової.  Вона докладно розповіла про коригування показників розділів I та II розрахунку. Також присутні обговорили питання легалізації найманої праці та оформлення трудових відносин, що забезпечить ріст надходжень податку з доходів фізичних осіб та військового збору.
       
Про нараховування та  відображення  у звіті  ЄСВ  виплат мобілізованим працівникам розповіла присутнім заступник начальника відділу адміністрування єдиного соціального внеску Лілія Лизогуб. Вона зосередила увагу на тому, що при нарахуванні мобілізованим працівникам середнього заробітку, шо компенсується з бюджету, таким особам присвоюється код категорії «48». Зазначений код категорії застрахованих осіб застосовується при відображенні в таблиці 6 додатка 4 до Порядку №435 виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. При цьому нарахування та утримання із таких виплат не здійснюються.

Крім того платникам нагадали про своєчасність сплати податків і зборів, обов’язок щодо підтвердження відомостей про юридичну особу в Єдиному державному реєстрі, подання звітності в електронному вигляді, електронні сервіси, якими можна скористатися на офіційному веб-порталі ДФС України.

У проведенні семінару  взяла участь  завідувач відділу соціальних виплат і перевірок страхувальників  Чернігівської міської ВД ЧОВ ФСС ТВП Алла Чайковська. Вона зупинилася на змінах щодо розрахунку страхових виплат за кошти фонду соціального страхування та забезпеченні застрахованих осіб путівками на реабілітаційне лікування.

По закінченню семінару фахівці інспекції надали відповіді на запитання, які цікавили учасників заходу.

Останні новини Чернігівщини

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19 15:33

Протягом минулої доби зафіксовано 1 випадок COVID-19 у Прилуках та 2 у Чернігові.

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини