Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 8 грудня, 11:02:30

У Чернігові обговорили проблемні питання сталого розвитку в Україні

10.07.2015   10:06Агенцiя

8 липня в стінах Чернігівського національного технологічного університету відбулася публічна лекція з приводу рівня впровадження принципів сталого розвитку в Україні та в Чернігові зокрема.

Окрім самого лектора – кандидата технічних наук, доцента ЧНТУ Олександра Велігорського – в обговоренні питань щодо сталого розвитку країни та міста взяли участь експерти, чиновники, представники бізнесу та громадськості. Суттєвий акцент як у лекції, так і в подальшій дискусії, було зроблено на питаннях сталого енергетичного розвитку.

«Сталий розвиток є цілком реальним при відповідальному ставленні до енергоресурсів. Особливо це стосується України, адже і виробництво, і житлово-комунальна сфера у нас не енергоефективні. Тож питання підвищення енергоефективності наразі одне з ключових», – висловила впевненість місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Експерт нагадала присутнім, що 4 червня 2015 року в Чернігові було затверджено План дій щодо сталого енергетичного розвитку міста на 2015-2023 роки (ПДСЕР), розроблений у співпраці з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Він став ключовим стратегічним документом Чернігова із впровадження заходів, які дозволять скоротити споживання енергоресурсів та замістити традиційні джерела енергії альтернативними, і, як наслідок, зменшити викиди у навколишнє природне середовище шкідливих речовин.

Експерти зійшлися на думці, що суттєву роль у реалізації будь-яких планів щодо сталого розвитку відіграють не лише зусилля влади, громад та бізнесу, але і психологія пересічних містян. «Ми йдемо в європейське суспільство, але будуємо власний будинок. Треба міняти психологію. Змінимо психологію – буде сталий розвиток», – зокрема зазначив заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук.

Наталія Висіканець також підкреслила, що лише змінивши ставлення українців до споживання ресурсів можна буде говорити про ефективність зусиль щодо впровадження сталого розвитку. «Влада має заохочувати чернігівців до енергоефективних заходів – утеплення, встановлення індивідуальних теплових пунктів тощо – у своїх помешканнях. Потрібно вести інформаційну кампанію щодо державних та місцевих програм підвищення енергоефективності, а також заохочувати змінювати власну культуру ресурсоспоживання, тобто виробити установку на ощадливе ставлення до води, газу, тепла, електроенергії», – переконана експерт ОПОРИ.

Експерти не лише обговорювали плани, але й ділилися практичним досвідом. Так, представниця Сумського державного університету Дарина Леус розповіла про впровадження у вузі та школах міста енергоефективних заходів, а також про їхню дієвість.  

Підсумовуючи, Олександр Велігорський підкреслив, що така лекція – не остання, адже активне обговорення продемонструвало зацікавлення аудиторії питанням сталого розвитку в масштабах країни та міста. 

Марія Стронська, Громадянська мережа "ОПОРА"

Останні новини Чернігівщини

Президентську відзнаку «Золоте серце» отримала волонтерка з Чернігівщини Оксана Тунік-Фриз 16:50

За вагомий особистий внесок у надання волонтерської допомоги та розвиток волонтерського руху відзнакою Президента України «Золоте серце» нагороджена Оксана Тунік-Фриз.

Головний фінансовий документ Чернігова: виконком схвалив проєкт бюджету на 2025 рік 16:18

Сьогодні, 6 грудня виконавчий комітет Чернігівської міської ради схвалив пропозиції проєкту бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2025 рік.

Директору комунального підприємства повідомлено про підозру у незаконному видобуванні питних підземних вод 15:54

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору одного з комунальних підприємств Прилуцького району у незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення (питних підземних вод), вчинене службовою особою з використанням службового становища (ч. 3 ст. 240 КК України).

Спільна праця аудиторів та Прилуцької міської ради сприяє вдосконаленню процесу управління в громаді 15:31

Аудитори Чернігівщини провели державний фінансовий аудит бюджету Прилуцької міської територіальної громади за період з 01.07.2021 по 31.03.2024 та зафіксували низку чинників, що мали негативний вплив на ефективність роботи та призвели до упущених вигод і неефективних витрат на загальну суму понад 75 млн грн.

Бюджети Чернігівщини у листопаді 2024 року отримали 2,1 мільярди гривень податків 14:50

Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків та підтримання економічної безпеки нашої держави, забезпечення фінансовими ресурсами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини