Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 05:58:26

Педагогічне приниження

25.04.2015   10:11

Річний оклад учителя в середньому становить 68 000 доларів і перевищує середню зарплату по країні, яка становить близько 50 000 доларів за рік. Та це щось із області фантастики чи просто якесь марення, скаже читач. Зовсім ні – мова йде про абсолютно реальну ситуацію, що спостерігається в державі під назвою Швейцарія.

Наші ж учителі хіба що в солодких снах можуть отримати за місяць своєї праці грошову винагороду в еквіваленті більше п’яти з половиною тисяч світової валюти номер один. І взагалі, якщо порівняти рівень життя швейцарців (та й багатьох інших народів Європи, курс на яку тримає Україна) та українців, то здається, що ми з ними живемо в паралельних світах, які розділяє безмежна фінансово-соціальна прірва.

Та Бог із ними, тими заможними європейцями. Українські педагоги готові «сіяти розумне й вічне» відповідно до більш ніж скромних економічних можливостей своєї держави. Єдине їхнє бажання – щоб зароблене платили вчасно. Якщо ж цього не відбувається, бажання стає справедливою вимогою. Саме така трансформація довго визрівала в середовищі вчителів прилуцьких шкіл, аж доки не вилилась у відчайдушний візит десятків освітян на сесію міської ради минулого четверга.

Коли з початку нинішнього року держава взяла на себе фінансування шкільної освіти, місцева влада отримала нагоду зітхнути з полегшенням – такий тягар спав із плечей бюджету міста. Однак виявилося, що субвенція не спроможна забезпечити своєчасну оплату праці вчителів навіть у ті сім місяців, на які за підрахунками її має вистачити. Мало того, що зарплатню стабільно затримують, так іще й ділять на шматки, немовби, даруйте, кидаючи собаці кістку. Аванс за лютий вчителі отримали лише незадовго до 8 березня, а зарплату було поділено на 89 і 11 процентів, які виплачено 25 березня та 2 квітня відповідно. 40% авансу за березень надійшло на картки також 2 квітня, решта авансу очікується цього тижня. Як вам така арифметика? А як вам той факт, що закон вимагає п’ятого числа кожного місця повністю закрити зарплатню за місяць попередній? А як щодо комунальних платіжок за новими тарифами, що ріжуть гаманець і серце терплячого педагога?

Опинившись у вкрай незавидному становищі, вчителі й вирішили звернутися за підтримкою до депутатського корпусу. Втім, шанси віднайти рятівний ресурс у міській казні виглядають примарними. Натомість освітянам уже вкотре порадили – здогадуєтесь? – економити. Це тим людям, яким із 1 квітня всупереч урядовій політиці наполовину скоротили надбавку за престижність праці. Та що, власне, залишилося від так званої престижності, коли протягом двох тижнів весняних канікул учителі ходили на роботу мерзнути в неопалюваних приміщеннях… І тому право на оголошення страйку, яке залишили за собою прилуцькі педагоги, є цілком адекватною відповіддю на всі приниження, від котрих вони змушені потерпати.


Олександр Бойко

Останні новини Чернігівщини

За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39

Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48

Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.

Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.

У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36

Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.

На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52

У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.