Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 15:25:36

"Школа молодого журналіста" взялася за маніпуляції суспільною думкою

30.10.2014   15:44Агенцiя

Тренування медівників-початківців у проекті «Школа молодого журналіста» продовжується. Чергове заняття, яке відбулося 28 жовтня у Чернігові, було присвячене маніпулятивним технологіям та інформаційним війнам.

Тренером виступив координатор проекту, начальник відділу співпраці зі ЗМІ Департаменту інформаційної діяльності ОДА Валерій Сорокін. Також цього дня для слухачів школи тренінг з роботи прес-служб провела керівник громадського центру «Час» Вероніка Рибак.

Маніпулювання громадськістю може здійснюватися завдяки впливу книг, фільмів, реклами, через низку інститутів суспільства, але найбільших масштабів воно здатне досягти із залученням засобів масової інформації.

«Дайте мені ЗМІ, і я з будь-якого народу зроблю стадо свиней», — саме цей вислів нацистського пропагандиста Йозефа Геббельса згадали молоді журналісти, обговорюючи проблему маніпуляції суспільною думкою.

«Школа молодого журналіста» виступає за етичну журналістику, тож семінар був спрямований перш за все на убезпечення його учасників від поширення продуктів маніпуляцій.

Валерій Сорокін розповів про особливі методи подачі інформації та хибні полемічні прийоми, яких треба остерігатися споживачам інформації, аби не дозволити маніпуляторам ввести себе в оману. Він також звернув особливу увагу на існування когнітивних упереджень і систематичних похибок мислення, які роблять будь-яку людину вразливою до маніпулювання.

Семінар завершився обговоренням проблем інформаційної війни та способів її проведення.

Окремий тренінг, який дозволив молодим журналістам дізнатися більше про роботу інших суб'єктів інформаційної діяльності — прес-служб різного роду організацій — провела Вероніка Рибак. Вона розповіла про коло завдань, які зазвичай виконують прес-служби, процес організації їхньої роботи та співпрацю із засобами масової інформації.

Разом з тренером слухачі школи спробували створити портрет ідеального прес-секретаря, а також вчилися готувати довершений прес-реліз.

Традиційно, після завершення заняття учасники поділилися своїми враженнями.

p193v4pk9t94j1idf1vk1rgs1gsh4— Сьогоднішній тренінг мені сподобався, мені цікава тема маніпулювання суспільною думкою. Я мала цікаву дискусію з координатором цього проекту, — сказала Анастасія Степанова, студентка другого курсу ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка. — Я також дізналася багато нового про особливості написання прес-анонсів, релізів, новин. Найближчим часом я можу це використати у своїх статтях, публікаціях на чернігівських сайтах.

Наступний тренінг у «Школі молодого журналіста» буде присвячений діловій журналістиці. Його проведе редактор рубрики «Технології» «Forbes Україна» Яніна Бєсєда.

«Школа молодого журналіста» діє у Чернігові з 8 жовтня. У її рамках проходить тримісячний курс тренінгів і практичних завдань для старшокурсників, які цікавляться роботою ЗМІ, та журналістів-початківців.

Проект реалізує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА, ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» та «Разом до громадянського суспільства» за підтримки компанії «Бритіш Американ Тобакко Україна».


http://cntime.cn.ua/chas-novini/shkola-molodoho-zhurnalista-vzialasia-za-manipuliatsii-suspilnoiu-dumkoiu.html

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини