На Чернігівщині обговорювали актуальні питання підготовки до нового 2014-2015 навчального року
12 серпня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського відбувся обласний профільний вебінар, під головуванням начальника Управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолія Заліського. У ньому взяли участь начальники відділів освіти райдержадміністрацій та управлінь освіти міських рад.
— Попри складну фінансову та політичну ситуацію в державі загалом, та в області зокрема, надзвичайно важливим завданням залишається підвіз учнів загальноосвітніх навчальних закладів до місць навчання та додому, — каже Анатолій Заліський. — Тож необхідно переглянути маршрути та укласти угоди з місцевими перевізниками.
Звертаючись до учасників наради, начальник Управління освіти і науки наголошував на необхідності економії енергоносіїв. Зокрема, на скороченні споживання газу та переходу на альтернативні види палива. Також підкреслив важливість оперативного інформування відділами освіти райдержадміністрацій про проблеми із проплатою видатків для забезпечення безперебійного навчально-виховного процесу.
Анатолій Заліський також зупинився на очікуваних змінах у організації навчально-виховного процесу у 2014-2015 н.р. Він поінформував учасників наради про особливості проведення цьогорічної обласної серпневої конференції педагогічних працівників.
Основні аспекти організації навчально-виховного процесу у новому навчальному році розкрила начальник відділу розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Управління освіти і науки облдержадміністрації Олена Соронович. Вона детально проаналізувала зміни у нормативно-правовому забезпеченні навчально-виховного процесу у дошкільній освіті та початковій школі. Також розповіла про основні нововведення в частині складання навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів. Було зазначено і про особливості організації виховної роботи та забезпеченні освітніх закладів Чернігівщини навчальною літературою. Наголошено на важливості посилення контролю за організацією підвозу учнів та сприяння влаштуванню дітей переселенців зі Сходу України до навчальних закладів області.
Директор Центру матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів Валентин Чеботько зупинився на матеріально-технічній готовності навчальних закладів області до нового навчального року. Він наголосив на необхідності вчасного завершення поточних та капітальних ремонтних робіт у приміщеннях навчальних закладів та вчасній закупівлі паливно-мастильних матеріалів. Актуальним залишається питання облаштування стаціонарних санвузлів. Крім того, Валентин Чеботько акцентував увагу на залученні інвесторів для модернізації та переведення котелень на альтернативні джерела енергії.
За результатами проведення вебінару обговорено та проаналізовано ключові фактори, які стримують організований початок 2014-2015 навчального року в області. Визначено можливі шляхи вирішення проблемних питань в освітній галузі.
За повідомленням Управління освіти і науки облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.