Фізико-математичний факультет ЧНПУ: наука і кар’єра для студентів та планетарій — для усіх охочих
Фізико-математичний факультет є єдиним факультетом Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, який не припиняв свою діяльність з часу свого заснування у 1916 році і до наших днів. Виняток становлять лише роки Великої Вітчизняної війни

Зараз п’ять кафедр факультету готують фахівців з фізики, математики та інформатики за найвищим ІV рівнем акредитації за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «спеціаліст», «магістр». Про це на черговому засіданні прес-клубу «Ділове слово» розповів декан факультету Анатолій Шморгун.
На факультеті працюють лабораторії з усіх розділів фізики: в тому числі й єдина на теренах СНД навчально-наукова лабораторія з фізики рідких кристалів, п’ять комп’ютерних класів та єдина в Чернігові обсерваторія.
Кращі випускники факультету продовжують навчання в аспірантурі інститутів математики, фізики, напівпровідників Національної академії наук України або аспірантурах інших київських вищих навчальних закладів. Вони успішно захищають кандидатські і докторські дисертації, викладають у чернігівських, київських та зарубіжних університетах, працюють науковими співробітниками інститутів Національної академії наук України.
Кілька випускників факультету, закінчивши навчання в аспірантурі, працюють в Інституті фізики НАН України. А в Інституті математики НАН України існує ціла плеяда фізматівців-чернігівців на чолі з доктором фізико-математичних наук О. О. Мурачем.
Випускники фізико-математичного факультету Чернігівського національного педагогічного університету працюють або працювали також і у європейських університетах: математик Леонід Долгов — в університеті м. Тарту (Естонія); фізик Дмитро Сухоруков — в університеті м. Росток (Німеччина); математик Олексій Коваль — в Утрехтському університеті в Голландії.
Детальніше про напрямки наукової роботи, що здійснюється на факультеті, перспективні дослідження та вагомість отриманих результатів розповів доцент кафедри фізики та астрономії Олег Кобзар.
Студенти фізмату — Руслан Старченко та Катерина Сукач — поділилися своїми враженнями про можливості для самореалізації, соціальні та спортивні заходи, які пропонує факультет. Зокрема, тут діє науково-дослідний астрономічний центр, працює власне радіо і навіть телебачення. Досі не відомим широкому загалу залишається і той факт, що на факультеті діє власний досить потужний планетарій. Подивитися на зоряне небо у ньому можуть не лише студенти, а й усі охочі чернігівці за символічну плату.
Фізмат також славиться своїми конкурсами, вечорами, екскурсіями, спортивними змаганнями, так само як і командою КВК.
Серед випускників фізико-математичного факультету — не лише відомі вчені, вчителі та викладачі, а і бізнесмени, державні службовці, громадські діячі та навіть артисти та спортсмени: кандидат фізико-математичних наук Андрій Склярець — голова правління ПАТ «Базис», Владислав Стамбурський — генеральний директор фірми «V&V», керівники Чернігівського міського та обласного управлінь освіти Володимир Купріяненко та Анатолій Заліський, народна артистка України Лариса Роговець, чемпіон Європи з пауерліфтингу Андрій Кисіль.
Словом, на фізико-математичному факультеті ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка створено всі умови для того, щоб молода людина не лише здобула якісну освіту, а й розкрила всі свої таланти, підкреслив Анатолій Шморгун. Ще одним бонусом для студентів на період навчання є стипендія, на 20% вища за звичайну.
Останні новини Чернігівщини

Засуджено за вбивство 12:05
За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури 30.05.2023 Козелецьким районним судом визнано винним 56-річного мешканця Чернігівського району у вбивстві свого знайомого (ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком суду його засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 11:37
У зв’язку з великою вірогідністю натрапити на вибухонебезпечний предмет після проведення активної фази бойових дій на Чернігівщині, надзвичайники постійно нагадують громадянам алгоритм дії у разі їх виявлення.

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень 11:25
Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн 10:46
Упродовж січня-травня 2023 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло доходів загального фонду (без урахування дотацій і субвенцій) у сумі 4 602,9 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшилися на 52,0%.
На засіданні сесії обласної ради рідним військових передали посмертні державні нагороди 10:45
Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.