Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 02:46:51

Фізико-математичний факультет ЧНПУ: наука і кар’єра для студентів та планетарій — для усіх охочих

21.05.2014   10:09

Фізико-математичний факультет є єдиним факультетом Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, який не припиняв свою діяльність з часу свого заснування у 1916 році і до наших днів. Виняток становлять лише роки Великої Вітчизняної війни

Зараз п’ять кафедр факультету готують фахівців з фізики, математики та інформатики за найвищим ІV рівнем акредитації за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «спеціаліст», «магістр». Про це на черговому засіданні прес-клубу «Ділове слово» розповів декан факультету Анатолій Шморгун.

На факультеті працюють лабораторії з усіх розділів фізики: в тому числі й єдина на теренах СНД навчально-наукова лабораторія з фізики рідких кристалів, п’ять комп’ютерних класів та єдина в Чернігові обсерваторія.

Кращі випускники факультету продовжують навчання в аспірантурі інститутів математики, фізики, напівпровідників Національної академії наук України або аспірантурах інших київських вищих навчальних закладів. Вони успішно захищають кандидатські і докторські дисертації, викладають у чернігівських, київських та зарубіжних університетах, працюють науковими співробітниками інститутів Національної академії наук України.

Кілька випускників факультету, закінчивши навчання в аспірантурі, працюють в Інституті фізики НАН України. А в Інституті математики НАН України існує ціла плеяда фізматівців-чернігівців на чолі з доктором фізико-математичних наук О. О. Мурачем.

Випускники фізико-математичного факультету Чернігівського національного педагогічного університету працюють або працювали також і у європейських університетах: математик Леонід Долгов — в університеті м. Тарту (Естонія); фізик Дмитро Сухоруков — в університеті м. Росток (Німеччина); математик Олексій Коваль — в Утрехтському університеті в Голландії.

Детальніше про напрямки наукової роботи, що здійснюється на факультеті, перспективні дослідження та вагомість отриманих результатів розповів доцент кафедри фізики та астрономії Олег Кобзар.
Студенти фізмату — Руслан Старченко та Катерина Сукач — поділилися своїми враженнями про можливості для самореалізації, соціальні та спортивні заходи, які пропонує факультет. Зокрема, тут діє науково-дослідний астрономічний центр, працює власне радіо і навіть телебачення. Досі не відомим широкому загалу залишається і той факт, що на факультеті діє власний досить потужний планетарій. Подивитися на зоряне небо у ньому можуть не лише студенти, а й усі охочі чернігівці за символічну плату.
Фізмат також славиться своїми конкурсами, вечорами, екскурсіями, спортивними змаганнями, так само як і командою КВК.

Серед випускників фізико-математичного факультету — не лише відомі вчені, вчителі та викладачі, а і бізнесмени, державні службовці, громадські діячі та навіть артисти та спортсмени: кандидат фізико-математичних наук Андрій Склярець — голова правління ПАТ «Базис», Владислав Стамбурський — генеральний директор фірми «V&V», керівники Чернігівського міського та обласного управлінь освіти Володимир Купріяненко та Анатолій Заліський, народна артистка України Лариса Роговець, чемпіон Європи з пауерліфтингу Андрій Кисіль.

Словом, на фізико-математичному факультеті ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка створено всі умови для того, щоб молода людина не лише здобула якісну освіту, а й розкрила всі свої таланти, підкреслив Анатолій Шморгун. Ще одним бонусом для студентів на період навчання є стипендія, на 20% вища за звичайну.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини