Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:47:42

"Обніміться ж, брати мої…"

21.03.2014   07:45

Про єдність української нації, питання цілісності та соборності України, політичну, військову ситуацію та низку інших злободенних питань говорилося під час веб-конференції між трудовими колективами Івано-Франківського, Миколаївського та Чернігівського центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Учасники заходу розповідали про ситуацію у власних містах під час подій у Києві січня-лютого 2014 р., ставлення до них з боку місцевих органів влади та пересічних громадян.

«Жителі Миколаєва до та після лютневого Майдану у Києві – це зовсім різні люди, – зауважив директор Миколаївського центру Дмитро Дибченко. – Відбувся вихід на якісно новий ступінь самосвідомості. Кримські події зумовили подальший сплеск громадського руху за єдину Україну та проти військових дій. Був і антимайдан, але не настільки впливовий та багаточисельний, яким би хотіли його показати антиукраїнські сили та ЗМІ».

Про необхідність об’єднання та розвінчання міфів про українців, нав’язуваних ззовні, говорили і представники Івано-Франківська. «Те, що відбулося в Києві, не є якимсь там «бандерівським заколотом». Це свідоме прагнення людей жити по-людськи у власній країні, подолати корупцію, старі стереотипи, забезпечити добробут та щасливе майбутнє власної держави. Водночас в жодному разі не можна допускати зневагу до представників інших народностей. Між «росіянином» та «москалем» є велика різниця, так само як між «українцем» та «хохлом».

«Впродовж двадцяти двох років говорили, але так і не спромоглися сформувалювати власну національну ідею. Події останніх тижнів змусили українців по-новому подивитись на самих себе та почати гуртуватися перед зовнішніми загрозами», – зазначив директор Чернігівського центру Володимир Бойко. «Останнім часом стався ще один небувалий факт – змінилося ставлення до Збройних сил України. Військові відчули, що потрібні суспільству», – сказав директор Івано-Франківського центру Богдан Волошинський, розповідаючи про підтримку українській армії з боку місцевого населення. Своїми спостереженнями з цього приводу поділилися й представники Миколаєва та Чернігова.

Наостанок учасники зустрічі наголосили на необхідності широкої роз’яснювальної роботи серед населення щодо реального стану справ в Україні. Важливу роль в цьому мають відігравати центри підвищення кваліфікації, заклади освіти, незалежні ЗМІ. Представники центрів домовилися про подальші зустрічі, а також висловили сподівання, що всі тривоги та випробування залишиться тією сторінкою в сучасній історії нашої Батьківщини, яку вона невдовзі перегорне.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.