Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 17:30:19

Повагу до закону та навички здорового способу життя виховувати змалку

06.03.2013   09:45

Співробітники підрозділів кримінальної міліції у справах дітей та з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків минулого тижня продовжили спільну діяльність, спрямовану на надання допомоги школі у здійсненні однієї з її основних функцій, а саме виховної.

Школа вчить не лише знанням, вона виховує, надає досвіду спілкування з однолітками, розширює світогляд дитини. В цей період, коли дитячі душі, характери ще остаточно не усталилися, не сформувалися, вмілий майстер може виліпити з них, наче з пластиліну, або порядну людину або “закінченого” покидька.

Саме тому працівники кримінальної міліції в справах дітей та підрозділів боротьби з незаконним обігом наркотиків вирушають до школи, в класи, щоб провести з дітьми так званий “урок безпеки”. Цього разу місцем зустрічі стала спеціалізована загальноосвітня школа №1 міста Чернігова, а слухачами – майже сотня п’ятикласників.

У дітей настільки юного віку роль основної діяльності ще поділяють гра та навчання. Тому працівники міліції вирішили застосувати обидва ці види, тобто здійснити навчання через гру. В ході конкурсу створені тут же команди-учасниці, кожна з яких представляла один з 5-х класів, спробували сформулювати мету і визначити основні умови її досягнення. При цьому всі команди однією з необхідних умов досягнення статусу успішної людини назвали повагу до закону, а також неприйняття наркотиків, алкоголю або тютюнопаління. Тобто, лектору в міліцейських погонах вдалося міцно пов’язати у свідомості юних слухачів базові поняття успішності, законослухняності та ведення здорового способу життя.

Крім цього, у дітлахів, які ще не вивчають шкільного курсу основ правознавства, вже сформовано первинне розуміння понять правопорушення та злочину, як і усвідомлення того, що негідним вчинком інколи може вважатися не тільки дія, а й бездіяльність у той момент, коли потрібно було діяти.

Добра наука не буває занадто ранньою, – переконані працівники міліції. Тому краще спонукати дітей рости законослухняними вже зараз, у 5-му класі, ніж виправляти вади їхньої поведінки років за 3 або 5. Бо тоді ціна зневаги до закону, безпеки або власного здоров’я може виявитися вже зависокою.

Останні новини Чернігівщини

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19 15:33

Протягом минулої доби зафіксовано 1 випадок COVID-19 у Прилуках та 2 у Чернігові.

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини