Без бар’єрів: у Чернігівському навчально-реабілітаційному центрі діти з інвалідністю можуть отримувати якісну освіту
У Чернігівському навчально-реабілітаційному центрі навчаються, виховуються та отримують корекційно-розвиткові послуги діти з різними порушеннями органів зору. Є й учні, які знаходяться на цілодобовому перебуванні.
Отримати якісні освітні послуги у центрі можна завдяки наявності всіх необхідних умов доступності. Тут облаштовані під'їзні шляхи та пандуси біля вхідних дверей в будівлю навчального корпусу, спеціально обладнана туалетна кімната. Є світлофор зі звуковим сигналом та тактильною навігацією, контрастне маркування. Біля кожного кабінету встановлені таблички, які забезпечують тактильне і візуальне сприйняття. Безперешкодно потрапити на другий поверх маломобільні діти можуть за допомогою сходового гусеничного підйомника.
Загалом тут навчаються 92 учні, більше половини з них мають інвалідність.
Сьогодні з роботою центру ознайомились заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк та начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Юрій Музика.
«Заклад є спеціалізованим. Здебільшого тут навчаються діти, які мають проблеми із зором, тому він максимально підлаштований до їхніх потреб. Логіка, яка закладена в Національній стратегії із створення безбар’єрного простору, дотримана саме в таких закладах. Ми бачимо, що максимально забезпечена архітектурна доступність: є автоматичний сходовий підйомник, пандуси, поручні, контрастна розмітка, шрифт Брайля. Також у центрі надаються корекційні, розвиткові послуги. Діти здобувають навички соціально-побутового обслуговування, орієнтування. Все це допоможе максимально інтегруватися в суспільство», – каже Жанна Шерстюк.
Як розповіла заступниця директора з навчальної роботи центру Наталія Маляренко, освітній процес включає навчальний, виховний та корекційно-розвитковий напрями.
«Ми дбаємо про безбар’єрність, адже кожна дитина, не зважаючи на інвалідність, вік та стать, повинна мати можливість вільно навчатися і відпочивати. Ми робимо все можливе, щоб діткам було комфортно. Вони навчаються за спеціальними підручниками із збільшеним шрифтом та шрифтом Брайля. Для письма є спеціальні зошити, дощечки і грифелі. Багато навчального та дидактичного матеріалу виготовляють педагоги на спеціальному брайлівському принтері», – каже Наталія Маляренко.
Крім того, діти мають блок корекційно-розвиткових занять, які допомагають соціалізуватися та навчитися вільно жити в суспільстві: лікувальна фізкультура, орієнтування у просторі, розвиток мовлення, ритміка.
Забезпечення максимальної доступності до якісної освіти для всіх без винятку дітей – один із головних напрямів Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.