Цифрові навчальні центри як інструмент для надолуження освітніх втрат
Таких інтерактивних осередків на Чернігівщині нині функціонує 37. На базі закладів загальної середньої освіти найбільше – 28. Їх почали створювати останніми роками, коли діти вимушено пішли на дистанційне навчання.
Про це розповів Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, під час форму «Центри цифрового навчання: досвід, виклики, перспективи», організованого фінською гуманітарною організацією Finn Church Aid (FCA).
«Цифрові навчальні центри – це про безпечні можливості мати доступ до освіти, інтернету, сучасних технологій, спілкування з однолітками та педагогами. Для нашого регіону такі простори в 2022 та 2023 роках стали ще й осередками з подолання розривів у навчанні», – зауважив Юрій Музика.
За час функціонування ЦНЦ в області різноманітними послугами скористалися понад 10 тисяч дітей із 27 територіальних громад.
«У таких осередках можна виходити за межі однієї концепції і йти в позашкільні активності, проводити конкурси, олімпіади, тематичні зустрічі, запрошувати туди вчителів, батьків тощо», – розповів про функціональні можливості просторів заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.
Найближчим часом кількість цифрових навчальних центрів на Чернігівщині збільшиться: до запуску готують ще 3 – в Сухополов’янській, Семенівській та Куликівській ТГ. Розглядається можливість створення ЦНЦ на базі закладів профтехосвіти. Усі проєкти реалізуються за кошти з місцевих бюджетів або за підтримки партнерських організацій.
Управління освіти і науки Чернігівської
обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).