Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 червня, 13:06:24

На Чернігівщині цьогоріч 258 осіб отримали ваучер на навчання

29.08.2023   13:06Агенцiя

Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право безоплатно за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, пройти навчання за однією з 123 професій та спеціальностей, затверджених Кабміном.

Отримати його можуть громадяни деяких категорій, які мають професійно-технічну, фахову передвищу або вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні та не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду. Це - особи віком 45+;звільнені з військової служби (крім строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Держспецзв’язку, податкової міліції тощо;учасники АТО;внутрішньо переміщені особи;люди з інвалідністю;особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України;особи, які у період дії воєнного стану отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії. Основна мета видачі ваучера - підвищення конкурентоспроможності людини на ринку праці та розширення можливостей для працевлаштування.
За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Професію чи спеціальність, заклад освіти та форму навчання людина вибирає самостійно. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент прийняття рішення про його видачу. Нині це - 26 840 гривень. Якщо вартість навчання більша, то різницю доплачує людина або ж роботодавець.
Цьогоріч на Чернігівщині 258 осіб отримали ваучер на навчання. Більшість з них – люди віком 45+. Також цією послугою скористалися 12 осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, 10 переселенців та учасник бойових дій. Наші земляки для навчання обрали такі робітничі професії:«кухар», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва»,«слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «машиніст крана автомобільного»,«електрогазозварник»,«кондитер»,«водій автотранспортних засобів», «монтажник гіпсокартонних конструкцій», «оператор котельні». Були й бажаючі підвищити кваліфікацію за професіями «водій тролейбуса» та «медсестринство».
За допомогою ваучера також можна здобути вищу освіту і цією можливістю у поточному році скористалися 29 жителів області. Популярністю користуються такі спеціальності: «Психологія», «Автомобільний транспорт», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Соціальна робота», «Харчові технології», «Туризм і рекреація», «Будівництво та цивільна інженерія», «Геодезія та землеустрій», «Дошкільне виховання», «Цивільна безпека», «Агрономія».
Докладніше про ваучер тут https://is.gd/6czbRh
Подати заявку на отримання ваучера можна онлайнhttps://is.gd/quzCHf
За консультаціями звертайтесь до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
 

Чернігівський обласний центр зайнятості

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відбулася перша публічна експертна дискусія щодо політичної кризи у місті 12:37

Вперше за останні півтора роки у колі експертів відбулось публічне обговорення “Двовладдя у Чернігові”. Таку тему обрали журналісти Суспільне Чернігів для другого випуску нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?”, що реалізується спільно з регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан 12:33

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов обласної прокуратури про приведення захисної споруди цивільного захисту, розташованої при одному із навчальних закладів Чернігова у придатний для використання за цільовим призначенням стан – готовність до укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 12:31

За підрахунками служби зайнятості, на початок літа в області налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних. Власне, такою є пропозиція для роботодавців на зареєстрованому ринку праці.

Переглянути механізм розрахунку компенсації за зруйноване внаслідок війни житло. Чернігівська міська рада звертатиметься до Уряду 12:28

Підготувати звернення на адресу Кабінету міністрів України стосовно перегляду розрахунку державної компенсації за зруйноване житло у сторону збільшення.

 У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля

У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля 12:26

За фактом дорожньо-транспортної пригоди за участі поліцейського призначено проведення службового розслідування.