Відновлення економіки: державна підтримка, гранти та ініціативність
Напрямки економічного відновлення Чернігівського району обговорили сьогодні в обласному центрі.
З головами місцевих громад зустрівся заступник начальника Чернігівської ОВА Дмитро Іванов разом з очільниками районних військових адміністрацій, керівниками окремих структурних підрозділів ОВА та представниками інших державних органів.
«Обласна військова адміністрація зараз докладає максимум зусиль, аби економічний потенціал області залишився принаймні на такому рівні, як до початку повномасштабного вторгнення», — наголосив Дмитро Іванов.
Він повідомив, що законопроєкт про територію пріоритетного розвитку «Чернігівщина» уже на фінальному етапі підготовки та скоро буде поданий до Верховної Ради. Декілька місяців над ним активно працювали обласна адміністрація, народні депутати та бізнес-спільнота області.
Чернігівська ОВА також працює з Міністерством інфраструктури, аби максимально відновити логістичні ланцюги та, зокрема, отримати преференції для місцевих аграріїв від транспортних операторів.
Учасники зустрічі обговорили доступні напрямки допомоги для місцевих громад та підприємців з боку як держави, так і іноземних донорів. Методичну підтримку у цих питаннях надають Департамент економічного розвитку ОВА, Регіональний фонд підтримки підприємництва, обласний центр зайнятості та Агенція регіонального розвитку Чернігівської області
Як повідомила директорка Департаменту економічного розвитку ОВА Олександра Хомик, у Чернігівському районі (не рахуючи обласний центр) підготовлено вже 20 проєктів, які плануються до реалізації за кошти Програми з відновлення України. Її фінансує Європейський інвестиційний банк.
Держава пропонує і низку можливостей для підтримки бізнесу. Зокрема, проєкт «єРобота» передбачає 6 напрямів грантового фінансування — від мікробізнесу і здобуття навичок у сфері ІТ, до тепличних господарств і переробних підприємств.
Також, за словами директора Департаменту агропромислового розвитку ОВА Олега Крапивного, з 1 вересня стартує нова державна програма підтримки фермерських господарств та сільгоспвиробників, які обробляють від 1 до 120 га землі або утримують від 3 до 100 корів.
Ніна Пономаренко, представниця благодійної організації «Чернігівська обласна Агенція регіонального розвитку «Вектор», розповіла про можливості співпраці чернігівського та польського бізнесу.
Голови громад обговорили проблеми зайнятості в умовах воєнного стану з директоркою обласного центру зайнятості Лідією Падалкою, співпрацю з Головним управлінням Держпродспоживслужби в області — з його начальником Юрієм Павлішеним, ситуацію з податковими надходженнями — із заступником начальника Головного управління Державної податкової служби в області Русланом Погрібним.
Виконавчий директор ГО «Еко Місто» Сергій Безбородько презентував проєкт з розвитку велоруху, який реалізовуватиметься у трьох громадах та допоможе їм «велосипедизуватися».
Також цього дня представники територіальних громад отримали чергову партію сонячних станцій, які у надзвичайних умовах можуть забезпечувати енергією засоби зв’язку.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
У Ріпках відкрили ветеранський простір за підтримки міжнародних партнерів 09:41
Днями у Ріпках відкрили ветеранський простір «Свої. Разом». Його створено в межах грантової ініціативи, яку реалізувала ГО «Центр гуманітарних технологій «Ахалар» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Німеччини.
Напередодні Дня медичного працівника Костянтин Мегем привітав фахівців обласної дитячої лікарні 09:09
27 липня, у день пам’яті святого Пантелеймона, своє професійне свято відзначатимуть українські медики. З цієї нагоди перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем привітав сьогодні працівників Чернігівської обласної дитячої лікарні.
Веслувальники Чернігівщини – серед призерів фіналу Командного чемпіонату України 08:34
З 15 до 19 липня у місті Умань відбувся фінал Командного чемпіонату України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків та дівчат з веслування на байдарках і каное.
28 липня: цей день в Україні і світі 07:58
День 1615 Російська агресія - Day 1615 Russian aggression
Чернігівські поліцейські затримали наркоторговця 15:58
Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 49-річного чоловіка, який займався незаконними операціями з наркотичними засобами та психотропними речовинами, в тому числі їх незаконним збутом. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.