Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 грудня, 15:16:15

Депутати Коропської громади розбирались, як ефективно управляти землею громади

25.08.2021   17:11Агенцiя

Земельні ресурси громади – це одне із найбільш перспективних джерел наповнення бюджету. Але для того аби земля приносила податкові надходження, нею потрібно ефективно управляти.

Депутати Коропської селищної ради спільно із командою Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Іриною Кудрик керівницею офісу та Олександром Мельником радником з місцевих фінансів та управління, працювали на онлайн семінарах в пошуках рішень, які дозволять підвищити спроможність громади.

На минулому тижні до них долучились експерти Київського регіонального офісу Програми Андрій Курко, радник з децентралізації та місцевого самоврядування та Марія Пальчук, радниця з місцевих фінансів та управління, які розкрили тему управління земельних ресурсів у громаді.

«Земельне законодавство за останні роки докорінно змінилось. Громади отримали право управляти землями за межею населених пунктів. І саме депутати формують політику громади у цій сфері. Показником ефективного управління є співвідношення загальної площі громади до площі земель, в яких визначені межі та є власник, який сплачує податки. А для цього необхідно знати законодавство, бачити тенденції та чітко визначати інтереси громади», - переконував Андрій Курко.

Сьогодні перед депутатами громади стоять декілька завдань, аби досягти максимально вигідного співвідношення цих двох показників. І обранці мають всі необхідні для цього механізми.

«Депутати мають визначальний вплив на реалізацію повноважень управління земель. Ключова структура - постійна депутатська комісія. Вона погоджує проєкти землеустрою, вирішує земельні спори, контролює використання та процес охорони земель та пропонує ставки земельного податку. Тобто масу повноважень для ефективного використання землі», - переконує Марія Пальчук.

Це був завершальний онлайн семінар для команди депутатів громади. Декілька місяців депутати громади працювали з експертами Програми та розбирались в питаннях статусу депутата місцевої ради, управління комунальним майном, ролі депутата в бюджетному процесі та земельних відносини.

Нагадаємо, що Програма відібрала дві громади на Чернігівщині Коропську та Іванівську, і протягом трьох місяців експерти провели цикл навчань для депутатів.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі»

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі» 12:07

Якою стала Україна за 30 років незалежності; здобутки та виклики для територіальних громад після завершення об’єднавчих процесів у 2020 р.

Станом на 4 грудня в Україні зафіксовано 13206 нових випадків COVID-19

Станом на 4 грудня в Україні зафіксовано 13206 нових випадків COVID-19 12:01

13 206 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 4 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 1196 дітей та 200 медпрацівників.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:57

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 03 грудня по 8:00 04 грудня 2021 року

4 грудня – Міжнародний день обіймів

4 грудня – Міжнародний день обіймів 11:56

День обійм — молоде міжнародне свято, яке святкується 4 грудня.

 4 грудня - Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня - Введення в храм Пресвятої Богородиці 11:44

4 грудня відзначається одне з великих церковних свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Також воно має ще й іншу назву – Третя Пречиста.