Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 липня, 20:47:55

Депутати Коропської громади розбирались, як ефективно управляти землею громади

25.08.2021   17:11Агенцiя

Земельні ресурси громади – це одне із найбільш перспективних джерел наповнення бюджету. Але для того аби земля приносила податкові надходження, нею потрібно ефективно управляти.

Депутати Коропської селищної ради спільно із командою Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Іриною Кудрик керівницею офісу та Олександром Мельником радником з місцевих фінансів та управління, працювали на онлайн семінарах в пошуках рішень, які дозволять підвищити спроможність громади.

На минулому тижні до них долучились експерти Київського регіонального офісу Програми Андрій Курко, радник з децентралізації та місцевого самоврядування та Марія Пальчук, радниця з місцевих фінансів та управління, які розкрили тему управління земельних ресурсів у громаді.

«Земельне законодавство за останні роки докорінно змінилось. Громади отримали право управляти землями за межею населених пунктів. І саме депутати формують політику громади у цій сфері. Показником ефективного управління є співвідношення загальної площі громади до площі земель, в яких визначені межі та є власник, який сплачує податки. А для цього необхідно знати законодавство, бачити тенденції та чітко визначати інтереси громади», - переконував Андрій Курко.

Сьогодні перед депутатами громади стоять декілька завдань, аби досягти максимально вигідного співвідношення цих двох показників. І обранці мають всі необхідні для цього механізми.

«Депутати мають визначальний вплив на реалізацію повноважень управління земель. Ключова структура - постійна депутатська комісія. Вона погоджує проєкти землеустрою, вирішує земельні спори, контролює використання та процес охорони земель та пропонує ставки земельного податку. Тобто масу повноважень для ефективного використання землі», - переконує Марія Пальчук.

Це був завершальний онлайн семінар для команди депутатів громади. Декілька місяців депутати громади працювали з експертами Програми та розбирались в питаннях статусу депутата місцевої ради, управління комунальним майном, ролі депутата в бюджетному процесі та земельних відносини.

Нагадаємо, що Програма відібрала дві громади на Чернігівщині Коропську та Іванівську, і протягом трьох місяців експерти провели цикл навчань для депутатів.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

У Бахмацькому ліцеї збудують укриття та реконструюють харчоблок 16:44

Бахмацький ліцей № 1 є провідним та найбільшим закладом освіти територіальної громади. У 2023-2024 навчальному році тут здобували освіту 875 учнів.

єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості 16:39

Вже 349 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 - програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.

У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 16:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року.

 «Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 12:21

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток». Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку.

 Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій

Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій 12:03

Перед судом постане 45-річний мешканець одного з сіл Корюківського району, який забив до смерті літню жінку. За такі дії зловмиснику загрожує до десяти років позбавлення волі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини