Депутати Коропської громади розбирались, як ефективно управляти землею громади
Земельні ресурси громади – це одне із найбільш перспективних джерел наповнення бюджету. Але для того аби земля приносила податкові надходження, нею потрібно ефективно управляти.

Депутати Коропської селищної ради спільно із командою Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Іриною Кудрик керівницею офісу та Олександром Мельником радником з місцевих фінансів та управління, працювали на онлайн семінарах в пошуках рішень, які дозволять підвищити спроможність громади.
На минулому тижні до них долучились експерти Київського регіонального офісу Програми Андрій Курко, радник з децентралізації та місцевого самоврядування та Марія Пальчук, радниця з місцевих фінансів та управління, які розкрили тему управління земельних ресурсів у громаді.
«Земельне законодавство за останні роки докорінно змінилось. Громади отримали право управляти землями за межею населених пунктів. І саме депутати формують політику громади у цій сфері. Показником ефективного управління є співвідношення загальної площі громади до площі земель, в яких визначені межі та є власник, який сплачує податки. А для цього необхідно знати законодавство, бачити тенденції та чітко визначати інтереси громади», - переконував Андрій Курко.
Сьогодні перед депутатами громади стоять декілька завдань, аби досягти максимально вигідного співвідношення цих двох показників. І обранці мають всі необхідні для цього механізми.
«Депутати мають визначальний вплив на реалізацію повноважень управління земель. Ключова структура - постійна депутатська комісія. Вона погоджує проєкти землеустрою, вирішує земельні спори, контролює використання та процес охорони земель та пропонує ставки земельного податку. Тобто масу повноважень для ефективного використання землі», - переконує Марія Пальчук.
Це був завершальний онлайн семінар для команди депутатів громади. Декілька місяців депутати громади працювали з експертами Програми та розбирались в питаннях статусу депутата місцевої ради, управління комунальним майном, ролі депутата в бюджетному процесі та земельних відносини.
Нагадаємо, що Програма відібрала дві громади на Чернігівщині Коропську та Іванівську, і протягом трьох місяців експерти провели цикл навчань для депутатів.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.