Кожна громада області має розуміти, який ресурс має, як може ним розпорядитися та який зиск може отримати від інвестицій
На цьому наголосив голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус під час зустрічі з головою Державної служби геології та надр України Романом Опімахом, головою облради Оленою Дмитренко та керівниками територіальних громад Чернігівщини.

Роман Опімах презентував під час зустрічі інвестиційний атлас Чернігівської області та геолого-інвестиційний паспорт територіальної громади.
За його словами, люди мають знати, яким ресурсом потенціально володіє земля, де вони живуть.
Для цього фахівці Держгеонадр готові комунікувати з представниками громад та розповідати, як правильно використовувати надра та наповнювати тим самим бюджет.
За інформацією Держгеонадр, в області розвідано близько 300 родовищ. Майже 50% з них — паливно-енергетичної групи. Проте дозволів на користування надрами отримано лише 66. Така ситуація, пояснив Роман Опімах, не унікальна. Спричинена вона кількома факторами. З-поміж об’єктивних — незначні запаси копалин, незручна логістика, профіцит товару на ринку та розташування родовищ у зонах природно-заповідного фонду.
Проте є й суб’єктивні причини, які стають на заваді ефективному використанню природних ресурсів. Наприклад, складнощі із землевідведенням та землепогодженням. Голови територіальних громад, зі свого боку, нарікали на бюрократичні перепони та дороговизну оформлення дозволів на користування надрами, у тому числі й питною водою.
— Дякую учасникам зустрічі за продуктивний діалог. Сподіваюсь, за результатами нашої взаємодії ми матимемо повну достовірну інформацію про надра Чернігівщини та можливості їх ефективного використання, — підсумував розмову В’ячеслав Чаус та наголосив, що громади мають не лише раціонально використовувати наявні в них ресурси, залучати інвестиції для їх освоєння, а й зважати на наслідки таких дій для довкілля, діяти виважено та виключно в правовому полі.
Подальшу координацію співпраці громад з Державною службою геології та надр України голова ОДА доручив Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації.
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.