Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 00:29:22

Кожна громада області має розуміти, який ресурс має, як може ним розпорядитися та який зиск може отримати від інвестицій

12.08.2021   09:19Агенцiя

На цьому наголосив голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус під час зустрічі з головою Державної служби геології та надр України Романом Опімахом, головою облради Оленою Дмитренко та керівниками територіальних громад Чернігівщини.

Роман Опімах презентував під час зустрічі інвестиційний атлас Чернігівської області та геолого-інвестиційний паспорт територіальної громади.

За його словами, люди мають знати, яким ресурсом потенціально володіє земля, де вони живуть.

Для цього фахівці Держгеонадр готові комунікувати з представниками громад та розповідати, як правильно використовувати надра та наповнювати тим самим бюджет.

 

За інформацією Держгеонадр, в області розвідано близько 300 родовищ. Майже 50% з них — паливно-енергетичної групи. Проте дозволів на користування надрами отримано лише 66. Така ситуація, пояснив Роман Опімах, не унікальна. Спричинена вона кількома факторами. З-поміж об’єктивних — незначні запаси копалин, незручна логістика, профіцит товару на ринку та розташування родовищ у зонах природно-заповідного фонду.

Проте є й суб’єктивні причини, які стають на заваді ефективному використанню природних ресурсів. Наприклад, складнощі із землевідведенням та землепогодженням. Голови територіальних громад, зі свого боку, нарікали на бюрократичні перепони та дороговизну оформлення дозволів на користування надрами, у тому числі й питною водою.

Дякую учасникам зустрічі за продуктивний діалог. Сподіваюсь, за результатами нашої взаємодії ми матимемо повну достовірну інформацію про надра Чернігівщини та можливості їх ефективного використання, — підсумував розмову В’ячеслав Чаус та наголосив, що громади мають не лише раціонально використовувати наявні в них ресурси, залучати інвестиції для їх освоєння, а й зважати на наслідки таких дій для довкілля, діяти виважено та виключно в правовому полі.

Подальшу координацію співпраці громад з Державною службою геології та надр України голова ОДА доручив Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.