Тарифи на послуги теплопостачання встановлюватимуть органи місцевого самоврядування
У Чернігові триває підготовка до опалювального сезону, який умовно розпочнеться з 15 жовтня.

Але на сьогодні у теплоенергетиці є низка неврегульованих незбалансованих питань, які можуть бути загрозливими для його вчасного старту. Про це в черговий раз говорили на щотижневій розширеній нараді в міській раді сьогодні, 27 липня.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), шляхом внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання постановою НКРЕКП від 07.07.2021 № 1085, передала повноваження з ліцензування діяльності та встановлення тарифів у сфері теплопостачання на місцевий рівень.
Таким чином, відповідно до норм діючого законодавства, вже на опалювальний сезон 2021-2022 років тарифи на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води мають встановлювати органи місцевого самоврядування.
Разом з тим, центральними органами виконавчої влади досі не приведено у відповідність до змін законодавства нормативно-правову базу, що регламентує порядок формування і встановлення тарифів та врегулювання наявної заборгованості теплогенеруючих підприємств.
Невідкладних розробки, доопрацювання і затвердження потребують:
Правила і типові договори про надання комунальних послуг, у тому числі затвердження Урядом публічних договорів приєднання;
Порядок формування тарифів на теплову енергію та комунальні послуги, а також порядок розгляду розрахунків тарифів;
Порядок визначення питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів та їх врахування в тарифах;
Механізм перерахунку вартості теплової енергії та комунальних послуг залежно від зміни ціни природного газу і електричної енергії;
Постанова щодо визначення граничного розміру плати за абонентське обслуговування;
Постанови щодо соціального захисту населення – споживачів комунальних послуг;
Вимоги до формування рахунків на оплату комунальних послуг;
Методика визначення заборгованості з різниці в тарифах;
Типове положення про територіальні комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах;
Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці в тарифах;
Типовий договір про реструктуризацію заборгованості за природний газ та електроенергію;
Порядок ведення та користування реєстром та ряд інших нормативно-правових актів.
Крім того, не вирішене основне питання – забезпечення адекватних договірних відносин щодо постачання газу в достатніх обсягах та за прогнозованою ціною, в першу чергу, для виробництва теплової енергії на потреби населення.
Тож, без термінового вирішення комплексу вище зазначених проблемних питань, своєчасний початок та стабільне проходження опалювального сезону 2021-2022 років - неможливі.
- До початку опалювального сезону залишається 2,5 місяці. За цей період треба прийняти низку нормативних актів. Якщо це не буде вчасно забезпечено, а ризики по термінах ми вже зараз маємо, то ми не матимемо можливості виконувати прийняті закони. Це серйозні речі і на них потрібно звернути увагу. Окрім цього, більшість теплогенеруючих підприємств в Україні не мають обігових коштів на вчасне проведення важливих регламентних робіт, необхідних технічних ремонтів, які кожного сезону повинні здійснюватися, - підкреслив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.