Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 01:42:57

Для дорожньої інфраструктури Чернігівщини 2021-й став роком якщо не другого народження, то своєрідного ренесансу — Анна Коваленко

21.07.2021   18:04Агенцiя

До цьогорічної програми Президента України «Велике будівництво» потрапили 280 кілометрів доріг Чернігівської області, з яких 182 кілометри — дороги державного значення.

На якому етапі реалізація запланованого та як забезпечується якість цих автошляхів — розповіла сьогодні під час чергового брифінгу голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко.

— Для дорожньої інфраструктури нашої області 2021-й став роком якщо не другого народження, то своєрідного ренесансу. Адже 280 кілометрів доріг, користувачі яких забули, як виглядає новий асфальт, під гаслом «Зшити державу» потрапили до програми «Велике будівництво», — наголосила Анна Коваленко.

Зокрема, ремонтні роботи проводяться на автодорогах Київ – Суми – Юнаківка (ділянка ремонту – 143 км), Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня (45 км), Вільне – Кролевець (12 км), та Холми - Авдіївка - Оболоння (15 км). Вже укладений та перевірений асфальтобетон на ділянці Чернігів – Ніжин – Прилуки – Пирятин протяжністю 75 км.

Згідно з підписаними договорами виконавці дорожніх робіт зобов’язані дотримуватися сучасних стандартів укладання дорожнього покриття. На всіх ділянках, що підлягають капітальному ремонту, воно буде тришаровим: шар основи дороги, вирівнювальний та верхній шари асфальтобетону. 

Поточний середній ремонт передбачає ще й влаштування шару для посилення основи, що дозволить значно продовжити термін експлуатації відремонтованих ділянок. Така технологія, як зазначила Анна Коваленко, є новацію «Великого будівництва».

На всіх етапах дорожніх робіт проводиться ретельний нагляд за їхнім виконанням. У перевірках залучені різні інстанції: постійний контроль якості виконує замовник, зокрема Служба автомобільних доріг у Чернігівській області, вибірковий — державне підприємство «Дорожній контроль якості».

Служба автомобільних доріг в області має сертифіковану лабораторію та відділ якості, технічного контролю та нових технологій. Його співробітники наглядають за процесом виконання робіт на об’єктах ремонту, стежать за дотриманням підрядниками технологічних процесів та відповідністю виконуваних робіт проєкту. З минулого року Служба автомобільних доріг залучає і незалежних інженерів технагляду.

— Лише якісно виконана робота підрядника є підставою для приймання робіт, — підкреслила голова ОДА. — Проте й після введення об’єкта в експлуатацію підрядна організація відповідає за виконану роботу. Так, на ремонти доріг загального користування державного значення є гарантія: на поточний середній ремонт — 5 років, на капітальний — 10. Підрядна організація зобов’язана виправляти всі дефекти, що можуть проявитися протягом гарантійного строку.

Ще один вид контролю — громадський. Хоча замовниками робіт виступає ціла низка організацій, саме до облдержадміністрації часто звертаються водії зі скаргами на невідповідність шляхів заявленим високим стандартам.

За словами Анни Коваленко, цьогоріч на «гарячу лінію» ОДА надійшло 84 звернення — 41 від депутатів та 43 від громадян. Визначено 17 найбільш проблемних ділянок в усіх районах області, всі вони будуть відремонтовані до кінця 2021 року.

— Уже маємо приклад ефективності такого контролю, коли пильне око громадських активістів помітило кромку дорожнього покриття на ділянці ніжинської об’їзної дороги, яку було пошкоджено під час облаштування узбіччя, — розповіла Анна Коваленко. — Виконавець уже запланував усунення пошкоджень. Сам же факт є доказом того, що громадськість здатна помічати навіть дрібні негаразди. На наше переконання, буде помилкою нехтувати таким чутливим ресурсом. 

Принагідно голова ОДА звернулася до водіїв, щоб вони брали участь в громадському контролі та повідомляли про явні порушення технології, або неякісно виконані роботи. З боку адміністрації Анна Коваленко пообіцяла невідкладне реагування.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.