Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 19:24:20

"З Чернігова – на весь світ": на Чернігівщині створили кластер легкої промисловості

21.08.2020   12:20Агенцiя

20 серпня відбулося відкриття «Кластеру легкої промисловості Чернігівської області».

12 підприємств Чернігівщини прийняли рішення об'єднатись заради спільної мети. Сьогодні відбулася перша офіційна презентація кластеру. Відкрив захід  Костянтин Іванов, президент Чернігівської ТПП.

- До кластера увійшли не тільки виробничі підприємства. Формат класичного кластера – це поєднання університетів, які є частиною бізнес-освіти, нових знань, інновацій та новацій. У нашому об’єднанні  - це Чернігівський технологічний університет. Також присутня і самоврядування, і влада. Залучені креативні індустрії – дизайнери одягу, які додають нотку творчого підходу, трендів, - зазначив Костянтин Іванов.
 
У вітальному слові, заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова підкреслила, що створення кластеру легкої промисловості є дуже серйозним і потужним кроком, який буде сприяти економічному розвитку Чернігівщини.
- Облдержадміністрація розробила Стратегію сталого розвитку Чернігівської області до 2027 року. І одним із рушійних інструментів цієї стратегії, власне є розвиток кластерних моделей, – повідомила Наталія Романова.

І нагадала, що обласна і центральна влада в тісному партнерстві з Асоціацією «Укрлегпром» всебічно сприяє таким ініціативам і допомагатиме у лобіюванні важливих для легпрому законопроєктів.
- Нещодавно із робочим візитом Чернігівщину відвідав Голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Голова ОДА Андрій Прокопенко у тому числі підняв питання щодо підтримки законопроєктів №2508 та №2509, які стимулюватимуть розвиток легкої промисловості Чернігівської області і України в цілому, - сказала Наталія Романова.
Наразі Верховна Рада опрацьовує низку законодавчих ініціатив щодо створення індустріальних галузевих технопарків. Зі свого боку Дмитро Разумков запевнив, що парламентарі готові оперативно розглядати проблемні питання бізнесу і надавати необхідну підтримку.

Історично склалося, що Чернігівщина є краєм легкої промисловості. На її теренах працюють близько 50 підприємств. У галузі працюють понад 4 тисячі робітників, випускаючи близько 3 тисяч найменувань товарів. За 6 місяців 2020 року реалізовано продукції на 302,1 млн грн. Експортовано товарів на суму 29 млн доларів США, або 7,6% від загального обласного експорту. Найбільшим попитом чернігівські вироби користуються на ринках Румунії, Білорусії, Італії, Польщі, Франції, Нідерландів, Австрії тощо.

Ідея створити кластер легкої промисловості тривалий час опрацьовувалась на різних рівнях. І сьогодні мету досягнуто. У переліку учасників - потужні та перспективні, інноваційно активні підприємства, що входять до когорти підприємств-лідерів легкої промисловості області.

Які надії легпромівці покладають на новостворений кластер розказала Наталія Романовська, директор Чернігівської швейної фабрики «Елегант». До речі, пані Наталія є одним з головних ініціаторів його створення.

- В сучасних ринкових умовах, щоб мати розвиток, рухатися до бажаних вершин та змін на краще, необхідно об’єднуватись. Кластер відкриває можливості для максимального спілкування та відкритості передачі інформації один одному. Це допомога і роботою, і кадрами. А ще – можливість поділитися досвідом, знаннями, - прокоментувала Наталія Романовська.

На підтримку чернігівського кластера організатори заходу паралельно влаштували справжній онлайн-марафон привітань партнерів та керівників інших кластерних об’єднань з різних куточків України. Також почули вітальні слова з Німеччини від Фолькера Штьотцнера, координатора проєкту KVP Ukraine.

Кластер - це сукупність декількох різних частин. І на завершення учасники об’єднання зібрали  пазл  - символічну карту світу, тим самим закріпивши своє партнерство під гаслом «З Чернігова – на весь світ».

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.