Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 01:26:51

Добове балансування газопостачання. Чи готові до нього бюджетні установи Чернігівщини?

09.08.2019   09:00Агенцiя

З 1 березня ринок газу в Україні перейшов з місячного на добове балансування. Це – один із важливих елементів реформування газового ринку, який дозволяє суттєво підвищити точність розрахунків при обліку газу та формуванні ціни на нього.

Щоб бюджетні установи (як і інші споживачі) отримали газ за новими правилами, облаштування їх вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних мало завершитись 1 травня 2019 року. Проте на Чернігівщині ці роботи виконані менше ніж на третину. Як завершити розпочате і не допустити зриву опалювального сезону 2019 – 2020 років, обговорювали на нараді, проведеній в.о. голови облдержадміністрації Наталією Романовою.

За інформацією заступника директора Департаменту ЖКГ та ПЕК облдержадміністрації Лідії Борсук, на сьогодні лічильники природного газу облаштовані приладами дистанційної передачі у 108-ми закладах, ще у 15-ти це буде здійснено найближчим часом. На решті об’єктів ситуація різниться: у 336 випадках отримано технічне завдання, у 280 — розроблено проєктно-кошторисну документацію, ще у 68 – закуплено обладнання та ведуться відповідні роботи.

У 54 закладах через відсутність фінансування роботу не розпочато. При цьому, якщо у Ічнянській, Прилуцькій, Ніжинській райдержадміністраціях та в Ічнянській, Іванівській, Варвинській ОТГ не переобладнано частину установ, то по об'єктах Сосницької та М-Коцюбинської ОТГ роботи не ведуться взагалі.

— Ми розуміємо, що суми, потрібні на переоснащення приладів обліку газоспоживання, значні для місцевих бюджетів, — зауважила Наталія Романова. — Проте не маємо права зірвати початок опалювального сезону. Тому керівникам на місцях потрібно ретельно проаналізувати потребу у фінансуванні, мінімізувати її за можливістю і негайно приступити до встановлення приладів дистанційної передачі даних споживання природного газу.

АТ «Чернігівгаз», у свою чергу, повинне подбати про ефективне функціонування нової системи обліку. Адже попри улаштування засобів дистанційної передачі даних, на низці об’єктів показники щоденного споживання газу доводиться передавати у телефонному режимі через відсутність інтернет-зв’язку.

У ході наради було проаналізовано ситуацію у кожній з бюджетних галузей, розглянуто становище у Чернігівському та Ніжинському районах, обговорено нюанси Кодексу газорозподільних систем, які по-різному трактуються представниками НКРЕКП та Чернігівгазу.

Оскільки вартість встановлення приладів дистанційної передачі даних коливається від 50 до майже 250 тисяч гривень, було вирішено створити у кожній громаді фахову комісію, яка детально вивчить і прорахує реальну мінімальну потребу кожної конкретної установи. Учасники наради висловили сподівання, що таким чином вдасться спрямувати бюджетні кошти на переоснащення якнайбільшої кількості відповідних лічильників газу.

За підсумками наради було вирішено тримати це питання під постійним контролем, повернутися до його розгляду у середині вересня та, водночас, звернутися до НКРЕКП з проханням розглянути можливість відтермінування облаштування засобами дистанційної передачі даних комерційних вузлів обліку природного газу до травня наступного року, повідомив Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.