Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 жовтня, 15:25:02

Державна політика в оплаті праці

21.08.2012   19:16

20 серпня на засіданні прес-клубу «Ділове слово» Катерина Тимощенко, заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації – начальник управління праці, охарактеризувала основні напрями законодавчих новацій у сфері оплати праці.

Катерина Тимощенко

Катерина Тимощенко

Вона наголосила, що державна політика у сфері оплати праці направлена на підвищення рівня життя населення, і питання збільшення заробітної плати посідає одне з чільних місць серед соціальних ініціатив Президента України.

Катерина Тимощенко нагадала, що процес реформування оплати праці розпочато з кінця 1990-х років, коли підприємства набули права самостійно встановлювати фонд оплати праці, а також форми, системи та розміри оплати праці, а держава лише визначала мінімальну її величину.

Так, державою встановлюються мінімальні гарантії в оплаті праці, які є обов’язковими для всіх роботодавців та на всій території України. Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати, який підвищується 5 разів протягом року, і з 1 липня становить 1102 гривні. З 1 жовтня він становитиме 1118 грн., з 1 грудня — 1134 грн.

У зв’язку з цим підвищено оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери: встановлені посадові оклади (тарифні ставки) працівникам першого тарифного розряду на рівні мінімальної заробітної плати; визначено розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду, виходячи з якого розраховуються розміри посадових окладів (тарифних ставок) за Єдиною тарифною сіткою — з 1 липня він становить 802 грн, з 1 вересня — 807 грн, з 1 жовтня — 823 грн, з 1 грудня — 839 гривень. Як зазначила Катерина Тимощенко, покращено також умови праці деяких категорій бюджетних працівників. Зокрема, внесено зміни до спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 р. № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення», відповідно до яких набули право на підвищення посадових окладів (ставок) на 15 % у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці працівники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за окремими посадами, зокрема, фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою, фахівці із соціальної роботи (соціальної допомоги вдома), соціальні працівники. Відповідне, таке підвищення в рівні оплати праці торкнеться і 355 фахівців із соціальної роботи, що обійняли нещодавно створені в області робочі місця.

Окрім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 р. № 524 з початку цього року розпочато виплату допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів.

Середня заробітна плата в області щомісяця збільшується і у червні цього року становила 2432 грн., у самому місті Чернігові — 2284 грн. Найвищі розміри середньої заробітної плати — у працівників, зайнятих у сферах добувної промисловості, фінансової діяльності, державного управління, виробництва та розподілення електроенергії. Разом з тим, залишається прикрим той факт, що в області, як і в цілому по Україні, ще не вдалося повністю ліквідувати борги із заробітної плати — роботодавці Чернігівщини заборгували своїм працівникам 17,7 млн. грн.

Катерина Тимощенко торкнулася і Закону України «Про зайнятість населення», ухваленого Верховною Радою 5 липня цього року, який спрямований на сприяння ефективній зайнятості населення та стимулювання роботодавців до створення нових високооплачуваних робочих місць, де заробітна плата має бути не менше 3 прожиткових мінімумів для працездатної особи. Він також має стимулювати і легалізацію трудових відносин.

Катерина Тимощенко підкреслила, що на державному рівні розпочато переговорний процес між роботодавцями та профспілками стосовно укладання Генеральної угоди на наступні роки. Після досягнення домовленостей в установленому порядку також буде підвищено єдиний державний соціальний стандарт в оплаті праці — прожитковий мінімум, оскільки сторони попередньо домовилися забезпечувати динамічне зростання середнього рівня номінальної заробітної плати.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень 15:09

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 18 жовтня завершено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за вересень.

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди Державної прикордонної служби

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди Державної прикордонної служби 15:04

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком військовозобов’язаних українців.

Чернігівщина серед лідерів по запуску централізованого опалення

Чернігівщина серед лідерів по запуску централізованого опалення 14:57

Це відзначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов сьогодні на черговому засіданні Міжвідомчої робочої групи з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду.