"Зелена" енергетика Корюківської громади
«Сонячні» дерева на півдні, станція на "біомасі" на півночі – так в Чернігівській області розвивають альтернативну енергетику та знижують залежність від газу та вугілля. І збалансовують бідність регіону на виробництво традиційної електроенергії, яку доводиться закупати в інших областей.

Корюківська ТЕЦ побудована у 2016 році компанією «Clear Enegry». Підприємство потужністю 4 мВт за рік відпускає в енергомережу близько 25 млн кВт/год електроенергії – стільки в середньому споживають три з половиною тисячі квартир. А, отже, підприємство суттєво покращує енергобаланс всієї області.
За словами керівників підприємства, вони завжди готові до спілкування та розповідати про можливості відновлювальної енергетики. Для популяризації цієї теми організували прес-тур на Корюківську ТЕЦ.
«Такі станції можуть працювати в кожному районі, не тільки в кожній області. Для виробництва енергії та тепла вони можуть споживати солому, відходи деревообробних підприємств, олійних комбінатів, сухі дерева з лісу. Корюківська станція продає електричну енергію, яку споживають у Чернігівській області. У майбутньому ТЕЦ може виробляти тепло і конкурувати з місцевими теплогенеруючими кампаніями», - зазначив Сергій Савчук, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. За його словами, розвиток відновлювальних джерел енергії – це енергетична незалежність України, це додаткові робочі місця, нові професії та спеціальності.
Саме тому Держенергоефективності та кампанія «Clear Enegry» підписали меморандум про співпрацю, згідно якого студенти, які вивчають енергоменеджмент, альтернативну енергетику, зможуть проходити практику на Корюківській ТЕЦ або інших станціях, які будує кампанія «Clear Enegry» в Україні.
«Наша компанія вклала в будівництво Корюківської ТЕЦ вісім млн євро, частину з яких склали інвестиції від європейських партнерів. Щорічно компанія сплачує майже 12 млн грн. податків, частина з яких залишається в Корюківській громаді. На станції працює близько 40 людей», - розповів Андрій Гриненко, засновник компанії “Clear Enegry”.
За словами Сергія Савчука, подібні проекти треба розвивати у масштабах всієї країни для всіх регіонів та громад. В цьому напрямку Держенергоефективності працює з інвесторами із Фінляндії, Данії та інших країн.
ТЕЦ побудували на території Корюківської громади з таким розрахунком, що тут в радіусі ста кілометрів є можливість отримати сировину – дерев’яну тріску. Будівництво станції розвантажило переповнені склади деревообробного підприємства, де накопичувалися відходи виробництва. Вони гнили взимку та восени, а влітку часто ставали причиною пожеж. Тепер це підприємство отримує дохід за відходи. Також використовують деревину, яку здають лісгоспи. Ліси час від часу потрібно чистити від зламаних дерев, гілок тощо. За словами представників компанії, 90% сировини – це відходи деревообробних підприємств.
«Сировина для розвитку енергетики практично є всюди – і лісові господарства, і сільське господарство. Мене, як інвестора, підштовхнув досвід країн Прибалтики. Місто Каунас, де 300 тис жителів, не спалює жодного кубічного метра газу. 80% енергетики Литви виробляється за рахунок біомаси. Ми намагаємося реалізувати це в Україні», - сказав Петро Багрій, засновник компанії “Clear Enegry”.
Оксана Стельмах
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).