У Чернігові затвердили нові норми надання послуг з вивезення побутових відходів
Сьогодні, 28 січня, на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради затверджені нові норми надання послуг з вивезення твердих побутових відходів.
Ці норми застосовуватимуться для багатоквартирних та одноквартирних будинків, підприємств, установ і організацій – об’єктів утворення твердих побутових відходів м. Чернігова. Це рішення набуває чинності з моменту його оприлюднення.
Норма - це кількісний показник споживання послуг з вивезення побутових відходів, які утворюються на одну розрахункову одиницю за одиницю часу. А саме, на одного мешканця для житлової забудови, на одне місце в готелі, гуртожитку та ін., на 1 кв.м торгівельної або складської площі, вокзалів, автостоянок, пляжів та ін.; на одне відвідування для поліклінік тощо.
Діючі на сьогодні норми надання послуг затверджувались у 2014 році. Згідно з п. 7 Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070, вони визначаються на підставі правил, встановлених центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства й переглядаються один раз на п'ять років. Тож наразі виникла необхідність перегляду цих норм.
Норми надання послуг з вивезення побутових відходів були розраховані на підставі науково-технічного звіту Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства».
Фахівці цієї експертної установи на замовлення КП «АТП-2528» провели натурні дослідження в м. Чернігові щодо утворення твердих побутових відходів, систематизували та опрацювали протоколи результатів вимірювання кількості побутових відходів на об’єктах їх утворення.
У результаті зазначених досліджень був розроблений відповідний проект норм надання послуг з вивезення побутових відходів в м.Чернігові на 2019 – 2023 роки.
Примітка: середньозважена щільність побутових відходів по м. Чернігову складає 166,17 кг/м3.
За словами начальника КП «АТП–2528» Руслана Волока, запропоновані обсяги по всіх напрямках дещо збільшилися, зменшилися лише у поліклініках та медичних кабінетах.
- Якщо в житлових будинках раніше була норма – 1,4 куба на рік, то зараз пропонується 2,075 м3. Для приватних житлових будинків раніше було – 1,7 куба на рік, то зараз – 2,204, - уточнив Руслан Волок та порівняв норми надання цих послуг в інших містах України.
До прикладу, у Харкові як для житлових багатоквартирних будинків, так і для приватних діють норми на рівні – 2,15 м3 на рік. У Сумах для багатоповерхівок – 2,27 м3, для приватних – 1,92 м3 на рік.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Не замовчувати і допомагати на кожному кроці. Про шляхи подолання та протидії насильству говорили у міській раді 18:24
Протидія насильству: шляхи попередження та подолання на місцевому рівні. Це тема круглого столу, що відбувся сьогодні, 4 грудня, в Чернігівській міській раді. Зустріч організована в рамках кампанії «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства».
На XII «Розумовських зустрічах»: відновлення тергромад, інформаційна війна та 1000-ліття Великого Князівства Чернігівського 18:07
Уже традиційно, дванадцять років поспіль, напередодні Дня місцевого самоврядування, міжнародна науково–практична конференція «Розумовські зустрічі» збирає однодумців.

Конкурс на отримання гранту для мікробізнесу 13:16
Оголошується приймання заявок на участь у конкурсі на отримання гранту для мікробізнесу (третій, завершальний раунд). Проєкт фінансується Українським гуманітарним фондом (УГФ) та реалізується у партнерстві з міжнародною гуманітарною організацією ZOA in Ukraine.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:10
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Незаконно заволоділи 5 га території дитячого оздоровчого табору: поліцейські Чернігівщини повідомили про підозру екс-чиновнику обласного рівня та підприємцю 13:08
Слідчий Головного управління Нацполіції в Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури повідомив колишньому керівникові одного з департаментів обласної влади, а також місцевому підприємцю про підозри у викраденні офіційних документів та у пособництві у придбанні права на майно шляхом обману.