На Чернігівщині надходження єдиного соціального внеску зросли на 740 млн гривень
Наразі в країні активізовано заходи щодо детінізації зайнятості та доходів населення, що забезпечує збільшення надходжень до Пенсійного фонду від сплати єдиного внеску на обов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) та своєчасну виплату пенсій.

Станом на 01.11.2018 року кількість страхувальників - платників єдиного внеску в Чернігівській області становить понад 50 тисяч, у тому числі 34 тисяч підприємців.
Щомісячно юридичними та фізичними особами подається більше 13 тисяч звітів про нараховану заробітну плату та нарахований єдиний внесок найманим працівникам. У 2018 році роботодавці звітували по 235 тисячах робітників та службовців. Приватними підприємцями подається щорічно майже 27 тисяч звітів про сплату ЄСВ особисто.
За десять місяців 2018 року в цілому по області сплачено близько 3,4 млрд грн єдиного внеску. Підприємцями сплачено 365 млн грн або 10 відс. загальної суми. Решту надходжень порівну (по 45 відс. або по 1497 млн грн) забезпечили бюджетні установи та підприємства, що займаються виробництвом товарів, працюють у сфері торгівлі, надають послуги.
У порівнянні до відповідного періоду минулого року ЄСВ сплачено більше на 28 відс. або на 740 млн гривень.
Головним управлінням ДФС в області проведено зустрічі з бізнес-асоціаціями, об’єднаннями підприємців та суб’єктами господарювання щодо актуальних питань ведення бізнесу та взаємодії з контролюючими органами, зокрема, щодо ролі роботодавців у підвищенні соціальних стандартів, стосовно легалізації робочих місць та підвищення рівня заробітної плати.
У результаті на 484 підприємствах області підвищено рівень заробітної плати до законодавчо встановленого рівня, що сприяло додатковому надходженню єдиного внеску у сумі понад 15 млн гривень.
Крім того, спільно з управлінням Держпраці в області проводяться перевірки дотримання трудового законодавства. Вживаються заходи до порушників вимог законів про нарахування та сплату єдиного внеску: у січні-жовтні п.р. до адміністративної відповідальності притягнуто керівників 47 підприємств, накладено штрафів на 25 тис грн та застосовано фінансових санкцій в сумі 12,5 млн гривень.
Враховуючи той факт, що у разі несплати роботодавцем єдиного внеску, найманому працівникові такі періоди не зараховуються до страхового стажу, податковими органами приділяється окрема увага стягненню заборгованості по ЄСВ. Так за рахунок погашення боргу надійшло 15,7 млн грн ЄСВ, з них 9,5 млн грн стягнуто завдяки спільній взаємодії з Державною виконавчою службою.
Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.