Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 10:43:36

Всі держлісгоспи області в І півріччі поточного року спрацювали прибутково

13.07.2012   09:09

Про це повідомив начальник Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Лозицький під час засідання Колегії управління за підсумками роботи у І півріччі 2012 року, яке відбулося 12 липня.

“Всі лісогосподарські підприємства забезпечили зростання обсягів реалізації продукції. Всього її реалізовано на 168, 2 млн. грн. Підприємствами виконані затверджені показники зі сплати податків, зборів, обов’язкових платежів до бюджетів та єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду. Загалом сплачено 46 570 тис. грн., що на 4,9 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року”, – зазначив Валерій Лозицький, аналізуючи роботу управління в першому півріччі поточного року.

За його словами, виходячи з того, що головне завдання лісівників – зберігати і примножувати ліс, за звітний період на теренах області висаджено 1950 га лісових культур, з яких 364 гектари – захисні насадження (нові ліси). В той же час, актуальним залишається питання створення різновікового мішаного насадження, стійкого до кліматичних змін. З цією метою в поточному році вперше в лісові культури області були введені деревні породи модрини та дугласії – як альтернатива заміни ялини в місцях її масового всихання.

Ще одним нововведенням лісівників Чернігівщини є вирощування декоративного посадкового матеріалу для озеленення міст та селищ, на що, за словами керівника управління, щорічно в області виділяється “кругленька сума”, яка могла б залишитися в регіоні. Певні кроки в цьому напрямку вже зроблені, але очевидні результати будуть років через п’ять.

“Вирощування лісу – довготривалий процес, ми, лісівники, розуміємо це, тому сьогодні працюємо на перспективу”, – відмітив Валерій Лозицький.

Важлива увага приділяється і забезпеченню пожежної безпеки. За півроку в підпорядкованих управлінню лісах виникло 10 низових пожеж на площі 5,8 га. Постійно ведеться робота по облаштуванню лісництв сучасними відеосистемами спостереження для більш оперативного виявлення і гасіння лісових пожеж.

“Звітний період був дуже напружений. Але, незважаючи на об’єктивні труднощі, які в першу чергу пов’язані з погіршенням стану ринку деревини і значним всиханням ялинових насаджень, держлісгоспи виконали всі заплановані лісогосподарські заходи й забезпечили темпи росту виробництва і реалізації продукції”, – наголосив головний лісничий області, підсумовуючи засідання Колегії.

За словами Валерія Лозицького, у ІІ півріччі 2012 року управління буде продовжувати активну роботу по нарощуванню ресурсного потенціалу лісів, підвищенню стійкості екосистем, застосуванню новітніх інформаційних технологій, розширенню мережі лісових доріг, запровадженню по всіх лісгоспах електронного обліку деревини та забезпеченню безпечних умов праці.

В ході засідання були також заслухані керівники деяких лісових господарств області та представники профспілкових організацій.

Останні новини Чернігівщини

ОТГ vs короновірус: як живуть громади Чернігівщини на карантині

ОТГ vs короновірус: як живуть громади Чернігівщини на карантині 10:35

Карантинні заходи, самоізоляція, обмеження пересування, епідемія, масковий режим та апарати ШВЛ стрімко увійшли до життя кожного з нас разом із таким поняттям як «коронавірус».

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначила алгоритм подальших дій щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції на Чернігівщині

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначила алгоритм подальших дій щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції на Чернігівщині 10:16

Як діяти в умовах посилення карантинних заходів та убезпечити жителів області, де вже зафіксовано перший летальний випадок через COVID-19, від наслідків зростання рівня захворюваності в Україні говорили під час позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На Чернігівщині у березні зібрано понад 885 млн гривень податків і зборів

На Чернігівщині у березні зібрано понад 885 млн гривень податків і зборів 10:08

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомляють, що до бюджетів усіх рівнів у березні 2020 року платниками області сплачено 885,4 млн грн податків та зборів.

Українська православна церква передала області 2900 ПЛР-тестів

Українська православна церква передала області 2900 ПЛР-тестів 09:50

Днями до Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України додатково доставлені ПЛР-системи для діагностики коронавірусу.