В ОДА обговорюють нові механізми постачання електроенергії для бюджетних установ
З 11 червня набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання договірних відносин із бюджетними організаціями та установами, які мають брати участь у тендерних закупівлях електричної енергії у 2019 році.

Названий документ зупиняє дію нині існуючих правил користування електричною енергією.
Особливості подальшої роботи зі згаданого питання обговорили на нараді, ініційованій ПАТ «Чернігівенерго», за участю заступника голови Чернігівської ОДА Сергія Сергієнка.
Нагадаємо, що з наступного року в Україні припинять роботу обленерго як такі. А на ринку з’являться ліцензовані компанії, які надаватимуть послуги з вироблення та розподілу електричної енергії.
Наразі виникає питання, як бюджетним установам обслуговуватися в перехідний період, адже деякі з них мають договори з обленерго до 1 грудня, а деякі до 31 грудня.
Про ймовірні варіанти роботи в таких умовах розповів Роман Гамениця, директор ТОВ «ЕНЕРА— Чернігів», що є роздрібною компанією, яка виокремилася з обленерго. Він зауважив про можливість подовження існуючих договорів чи укладання нових. Окрім того, роз’яснив механізм роботи у форматі «універсальний постачальник» та «вільні ціни».
- Першочергове завдання бюджетних установ вийти на тендер раніше, аби вберегти час на випадок інших регулюючих процедур та дотриматися визначених законодавством строків для укладання договорів. Відтак, вивчати ринок потрібно вже сьогодні, — акцентував Сергій Сергієнко.
Також він повідомив, що фахівці профільних департаментів ОДА вивчатимуть ситуацію та надаватимуть рекомендації, а за необхідності — звертатимуться до урядовців щодо врегулювання певних колізій у законодавстві, що можуть проявитися у практичному його застосуванні.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).