Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 11:52:35

Відбулося засідання регіональної ради з питань безпечної життєдіяльності населення

28.10.2011   08:40

27 жовтня перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко провів засідання регіональної ради з питань безпечної життєдіяльності населення. На засіданні розглянули питання травматизму виробничого та невиробничого характеру на території Чернігівської області за І півріччя 2011 року, безпеки при експлуатації газового устаткування в закладах освіти та здійснення заходів по вивченню питань охорони праці учнями та студентами навчальних закладів.

Станіслав Прокопенко

Станіслав Прокопенко

Начальник територіального управління Держгірпромнагляду по Чернігівській області Микола Штанько під час свого виступу відмічав, що у першому півріччі поточного року на виробництві було травмовано 68 осіб проти 75 за аналогічний період минулого року, смертельно травмовано 2 особи, проти 3 у 2010 році. Найбільш травмонебезпечними галузями залишаються соціально-культурна сфера та торгівля, сільське господарство, харчова та переробна промисловість, будівництво. Кількість випадків виробничого травматизму на підприємствах Бобровицького, Козелецького, Куликівського, Н.-Сіверського, Сосницького, Щорського районів та м. Ніжин збільшилась.

Микола Штанько зауважив, що основними причинами травмування працівників на виробництві є низький рівень організації роботи на виробництвах, допуск до роботи посадових осіб і робітників, які не мають кваліфікації відповідного рівня, не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці; порушення правил техніки безпеки працюючими; не проходження працівниками медичних оглядів, низький рівень трудової дисципліни на виробництві, а також виконання робіт без застосування засобів індивідуального та колективного захисту.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації В’ячеслав Рига проаналізував стан травматизму невиробничого характеру на території Чернігівської області. Зокрема він зазначив, що за І півріччя 2011 року серед населення Чернігівської області сталося майже 28 тис. нещасних випадків у побуті, що на 2,1% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року. Ріст побутового травматизму зареєстрований у 8 районах та м. Чернігові. Найбільша кількість зареєстрована у Семенівському, та Бобровицькому районах. Випадків травматизму невиробничого характеру серед дітей віком до 14 років сталося понад 2тис., що на 1,1% менше ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше травмувались діти в побуті у Бобровицькому, Городянському, Ніжинському, Срібнянському, Чернігівському районах та м.Чернігові. У порівнянні з 2010 роком кількість загиблих у побуті в області збільшилась на 0,2%.

Основними причинами загибелі людей є навмисні самоушкодження, випадкові отруєння, дія алкоголю, нещасні випадки, спричинені дією диму, вогню та полум’я, нещасні випадки, пов’язані із транспортом, випадкові утоплення. Аналіз статистичних даних свідчить, що в результаті зовнішніх причин смерті в побуті гине значна кількість населення.

Також В’ячеслав Рига зауважив, що в значній мірі причиною різних нещасних випадків є зловживання алкогольними напоями – 28% загиблих у січні–червні поточного року від побутових травм перебували в стані алкогольного сп’яніння. На засіданні було заслухано й обговорено інформацію директора ПАТ „КСК” Чексіл” щодо стану виробничого травматизму, промислової безпеки, охорони праці на виробництві. Регіональна рада визнала роботу з охорони праці, запобігання виробничого травматизму та організацію відповідних умов праці на цьому підприємстві незадовільною. З початку 2011 року на підприємстві сталося 8 нещасних випадків. Керівнику ПАТ “КСК” “Чексіл” було дане доручення до 01.12.2011 року забезпечити усунення причин, що призвели до виникнення нещасних випадків та виконати в повному обсязі заходи щодо недопущення їх у подальшому.

Учасники засідання обговорили питання стану безпеки при експлуатації газового устаткування в закладах освіти. Під час обговорення зазначалося, що в області наявні котельні, що розташовані у підвальних приміщеннях освітніх закладів. Для вирішення цього проблемного питання було прийняте рішення підготувати й подати обґрунтовані матеріали для передбачення у бюджеті 2012 року коштів на проведення будівельних робіт.

За результатами засідання готується відповідне протокольне доручення.

Останні новини Чернігівщини

Кращі книги року визначені 11:17

Компетентне журі визначило переможців обласного літературного конкурсу «Книга року-2019». Цьогоріч на конкурс була номінована 21 книга 19 авторів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 7 липня до 8:00 8 липня 2020 року.