Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 січня, 23:08:10

Відбулося засідання регіональної ради з питань безпечної життєдіяльності населення

28.10.2011   08:40

27 жовтня перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко провів засідання регіональної ради з питань безпечної життєдіяльності населення. На засіданні розглянули питання травматизму виробничого та невиробничого характеру на території Чернігівської області за І півріччя 2011 року, безпеки при експлуатації газового устаткування в закладах освіти та здійснення заходів по вивченню питань охорони праці учнями та студентами навчальних закладів.

Станіслав Прокопенко

Станіслав Прокопенко

Начальник територіального управління Держгірпромнагляду по Чернігівській області Микола Штанько під час свого виступу відмічав, що у першому півріччі поточного року на виробництві було травмовано 68 осіб проти 75 за аналогічний період минулого року, смертельно травмовано 2 особи, проти 3 у 2010 році. Найбільш травмонебезпечними галузями залишаються соціально-культурна сфера та торгівля, сільське господарство, харчова та переробна промисловість, будівництво. Кількість випадків виробничого травматизму на підприємствах Бобровицького, Козелецького, Куликівського, Н.-Сіверського, Сосницького, Щорського районів та м. Ніжин збільшилась.

Микола Штанько зауважив, що основними причинами травмування працівників на виробництві є низький рівень організації роботи на виробництвах, допуск до роботи посадових осіб і робітників, які не мають кваліфікації відповідного рівня, не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці; порушення правил техніки безпеки працюючими; не проходження працівниками медичних оглядів, низький рівень трудової дисципліни на виробництві, а також виконання робіт без застосування засобів індивідуального та колективного захисту.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації В’ячеслав Рига проаналізував стан травматизму невиробничого характеру на території Чернігівської області. Зокрема він зазначив, що за І півріччя 2011 року серед населення Чернігівської області сталося майже 28 тис. нещасних випадків у побуті, що на 2,1% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року. Ріст побутового травматизму зареєстрований у 8 районах та м. Чернігові. Найбільша кількість зареєстрована у Семенівському, та Бобровицькому районах. Випадків травматизму невиробничого характеру серед дітей віком до 14 років сталося понад 2тис., що на 1,1% менше ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше травмувались діти в побуті у Бобровицькому, Городянському, Ніжинському, Срібнянському, Чернігівському районах та м.Чернігові. У порівнянні з 2010 роком кількість загиблих у побуті в області збільшилась на 0,2%.

Основними причинами загибелі людей є навмисні самоушкодження, випадкові отруєння, дія алкоголю, нещасні випадки, спричинені дією диму, вогню та полум’я, нещасні випадки, пов’язані із транспортом, випадкові утоплення. Аналіз статистичних даних свідчить, що в результаті зовнішніх причин смерті в побуті гине значна кількість населення.

Також В’ячеслав Рига зауважив, що в значній мірі причиною різних нещасних випадків є зловживання алкогольними напоями – 28% загиблих у січні–червні поточного року від побутових травм перебували в стані алкогольного сп’яніння. На засіданні було заслухано й обговорено інформацію директора ПАТ „КСК” Чексіл” щодо стану виробничого травматизму, промислової безпеки, охорони праці на виробництві. Регіональна рада визнала роботу з охорони праці, запобігання виробничого травматизму та організацію відповідних умов праці на цьому підприємстві незадовільною. З початку 2011 року на підприємстві сталося 8 нещасних випадків. Керівнику ПАТ “КСК” “Чексіл” було дане доручення до 01.12.2011 року забезпечити усунення причин, що призвели до виникнення нещасних випадків та виконати в повному обсязі заходи щодо недопущення їх у подальшому.

Учасники засідання обговорили питання стану безпеки при експлуатації газового устаткування в закладах освіти. Під час обговорення зазначалося, що в області наявні котельні, що розташовані у підвальних приміщеннях освітніх закладів. Для вирішення цього проблемного питання було прийняте рішення підготувати й подати обґрунтовані матеріали для передбачення у бюджеті 2012 року коштів на проведення будівельних робіт.

За результатами засідання готується відповідне протокольне доручення.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.

В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення

В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16

Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.

За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині

За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині 18:11

За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 13 років позбавлення волі отримав військовослужбовець збройних сил рф, який знущався та катував цивільних на Чернігівщині.

Житель Чернігівщини втратив понад 5 тисяч гривень, купуючи зарядну станцію 18:09

Хотів придбати зарядну станцію, натомість втратив понад 5 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 16:06

Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом прокуратури повідомили про підозру лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту по території України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини