Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 липня, 12:45:23

Що напрацювала податкова служба за 9 місяців та чого очікувати у майбутньому

28.10.2011   08:28

Про результати роботи ДПА в Чернігівський області за 9 місяців цього року говорили сьогодні на прес-конференції керівники цієї структури.

Так голова ДПА в Чернігівській області Валентин Осипенко повідомив: “Податковою службою Чернігівщини за 9 місяців до загального фонду Державного бюджету зібрано 4,2 млрд. грн. податків, зборів. Досягнуто приросту збору податків до рівня минулого року в 1,4 раза (на 1287 млн. грн.)”. Серед підприємств, які є найбільшими платниками податків в області були названі ПАТ “Укрнафта”, АТ ТК “В.А.Т. – Прилуки”, ПАТ “Чернігівгаз” та ПАТ “Чернігівобленерго”.

Проте зменшилися надходження від підприємств будівельної галузі. Серед тих, хто має негативне сальдо були названі ДП “Укрсівербуд”, ДП “Чернігівоблавтодор”, ТОВ “Житлосервіс”.

Доходи місцевих бюджетів склали 898,6 млн. грн., що на 35,6 млн. грн. більше рівня минулого року. Левову частку надходжень місцевих бюджетів сформував податок з доходів фізичних осіб – 75,9 відсотка. Надходження податку з доходів фізичних осіб склали 682,1 млн. грн. і приріст проти відповідного періоду минулого року становить 91,3 млн. грн.

Також за рахунок плати за землю місцеві бюджети поповнилися на 96,2 млн. грн., що більше порівняно з відповідним періодом минулого року, в 1,3 раза. Надходження єдиного податку на підприємницьку діяльність зросли на 1,9 млн. грн. проти відповідного періоду минулого року і склали 30,8 млн. гривень.

Найбільший внесок у наповнення Державного бюджету забезпечено підприємствами промисловості, за рахунок якої забезпечено майже 93,2%. Внесок добувної і харчової (в т.ч. тютюнова) промисловості становить, відповідно, 30% та 61%. Сфера торгівлі та громадського харчування забезпечили до Державного бюджету 104,5 млн. грн. податків, спрацювали з ростом до аналогічного періоду минулого року в 1,3 раза (+27 млн..грн.)

І хоча Чернігівська область має одні з найкращих показників по сплаті податків в Україні, залишивши позаду Луганську та Запорізьку області, на жовтень, листопад та грудень податкова служба має забезпечити надходження до бюджету більші, ніж в середньому за місяць у 2011 році.

Валентин Васильович зазначив, що за жовтень планується перевиконання на 6,5%, а за рік надходження до держбюджету становитимуть 103-105% від запланованого. “Це буде нелегко. Це дуже велика сума”, – сказав голова ДПА в Чернігівській області.

Проте крім збільшення надходжень податківців у жовтні-грудні чекає реорганізація. В результаті якої Державна податкова адміністрація в області стане Державною податковою службою в області, а в районах будуть створені міжрайонні інспекції, які будуть об’єднувати в собі районні відділення. Як зазначив голова ДПА в області “відбувається концентрація штатних одиниць”. Крім перейменування та територіального об’єднання відбудеться скорочення працівників в середньому на 20%. Тільки в обласному апараті ДПА потрібно буде звільнити оптимізувати біля 30 працівників.

“В основному під скорочення потраплять ті, хто порушує дисципліну, погано працює. Це будуть вирішувати керівники”, – пояснив Валентин Осипенко. І запевнив, що закон про працю порушувати ніхто не буде жінки, у яких діти до 14 років, ті хто в декретній відпустці, молоді спеціалісти залишаться.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради 08:50

Першого липня відбулось завершення 75 сесії Ніжинської міської ради під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів 08:39

У Чернігівському ТІЦ 30 червня відбувся перший випуск "Школи гідів", започаткованої управлінням культури та туризму міської ради в грудні 2019 року з метою підготовки і надання якісних послуг екскурсантам та туристам нашого міста.

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю 08:27

Голова обласної ради Ігор Вдовенко відкрив чергове пленарне засідання хвилиною мовчання. Спікер зазначив, що війна на сході України не припиняється ні на день. І, на жаль, захищаючи рідну землю, гинуть наші герої, воїни-земляки. В їх числі: Ігор Кістерний уродженець міста Семенівка та Володимир Черненко, родом із села Мамекине Новгород-Сіверського району.

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову 08:20

30 червня завершився період заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Чернігівської області.

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі 08:09

Темою робочої зустрічі, яка відбулась днями у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області, стали питання надходження до бюджетів єдиного внеску.