На Чернігівщині зерновими засіяно третину від запланованого
Вплив погодних умов квітня на стан сільськогосподарських культур та хід проведення весняно-польових робіт обговорили учасники всеукраїнської відеоконференції, проведеної Міністерством аграрної політики та продовольства України минулого тижня.

Від Чернігівської області в обговоренні взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний та представники інших відповідних підрозділів області.
Як зазначив директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Мінагрополітики України Володимир Топчій, холодний температурний режим вніс свої корективи у проведення весняно-польової кампанії. Проте значних негативних наслідків, які б суттєво вплинули на майбутній врожай, не приніс.
Озимина перезимувала добре, у слабкому та зрідженому стані – лише 10% посівів.
У деяких регіонах з похолоданням та заморозками польові роботи не проводились. Рання група ярих культур посіяна, а от щодо пізніх – спостерігається відставання від минулорічних показників. Зараз дуже важливо наздогнати темпи, адже для посіву залишається 10 днів оптимального терміну.
Крім того, моніторинг стану рослин, висіяних до похолодання, свідчить, що вегетація деяких з них припинилася, спостерігалося пригнічення. Проте з покращенням температурного режиму процеси росту відновлюються.
Дещо гірша ситуація з багаторічними насадженнями та садами. Цвітіння абрикос, черешень та вишень припало на період зниження температури та випадання снігу. Тому науковці прогнозують втрати врожаю цієї групі. Аграріям рекомендовано провести заходи боротьби з хворобами, використати стрес-коректори та біостимулятори росту для часткового відновлення плодових дерев.
На Чернігівщині у середині квітня відмічались заморозки від 4 до 7 градусів у повітрі, а також замерзання верхнього шару ґрунту. Однак, загибелі посівів ярини не зафіксовано. Озимі колосові також не постраждали.
Темпи сівби майже на тиждень відстають у порівнянні з минулорічними.
З потеплінням польові роботи активізувались. Наразі посіяно 118 тисяч гектарів зернових культур, або 32% до прогнозу. Зокрема, кукурудзи на зерно – 43 тисячі гектарів, або 12%.
Підсумовуючи результати обговорення, Володимир Топчій наголосив на концентрації всіх зусиль для своєчасного посіву пізньої групи ярини.
За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.