Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 09:38:32

Про "транспортне Середньовіччя" у Чернігові і дискримінаційний тариф

22.03.2017   16:02Агенцiя

Пам’ятаєте давню приказку – "любиш з гірки спускатися, люби і санчата возити"? Існує ще один вислів про мишоловку і безкоштовний сир. Так от – дещо схоже на «мікс» оцих двох фраз зараз спостерігається у Чернігові. Мова йде про транспортні перевезення.

З початку року в обласному центрі запрацювала нова мережа руху. І попри песимістичні заяви, чернігівці загалом усім задоволені. Деякі перевізники вже навіть оновили рухомий склад. Наприклад, на 25-му маршруті працюють новенькі комфортабельні красені-автобуси. Перевізники також взяли на себе інвестиційні зобов’язання: повністю оновити рухомий склад, встановити дійсно потрібні і корисні GPS-навігатори, забезпечити водіїв новенькою охайною формою, впровадити валідатори для безготівкового розрахунку проїзду тощо.

Паралельно з цими процесами відбувається інший (звичайно, неприємний для пересічних чернігівців) – перегляд тарифів на проїзд в громадському транспорті. З тим, що вартість проїзду треба збільшувати і це логічний та об’єктивний крок, погоджуються всі тверезомислячі чернігівці. Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко також заявляв, що якби там кому не хотілося, але тарифи переглядати дійсно треба.

Факти говорять самі за себе: подорожчали паливно-мастильні речовини, шини, акумулятори, деталі, комплектуючі, зросла мінімальна заробітна плата і податки. Тому ціна за проїзд не може залишатися без змін. Зараз перевізники працюють в збиток. Це не голослівна заява чи маніпулятивна омана. Вони дійсно надали розрахунки, в яких чітко і аргументовано довели, що возити по 3-50 – це шлях в «транспортний колапс».

А якщо говорити про виконання інвестиційних зобов’язань, то і поготів. Адже всі витрати (встановлення трекерів, форма для водіїв, оновлення техніки і т.д.) лягають на плечі перевізників.
За наданими розрахунками, логічний тариф у Чернігові має становити приблизно 6 гривень. Але дискримінаційна риторика регуляторного акту передбачає збільшення вартості проїзду до 4 гривень. Тобто, фактично всі аргументи перевізників кинули у сміттєву урну.

Зважаючи на непросту ситуацію, чернігівські перевізники готові піти на компроміс і погоджуються на тариф 5 гривень. Адже дискримінаційний тариф 4 гривні автоматично зажене Чернігів у «транспортне Середньовіччя». Перевізники не зможуть виконати інвестиційні зобов’язання і тому про якісні комфортабельні автобуси чернігівцям доведеться забути. На маршрутах працюватимуть старезні розвалені ржаві корита…

З метою попередити соціальну напругу і недопущення транспортного колапсу, чернігівські перевізники звернулися до Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з відкритим листом.





Цікаво, що ж думають про перегляд транспортного тарифу чернігівці?

Аліна Чулінда

 


«Тарифи – це болюча тема. Тип паче зараз, коли населення ледве кінці з кінцями зводить. Але ж і перевізників можна зрозуміти. Я активно моніторю ситуацію з перевезеннями і реально погоджуюся, що треба підвищувати тариф. Але перевізники повинні виконати всі обіцянки і забезпечити якість і безпеку пасажирів».


 


Микола Акименко



«Ви знаєте, я рідко їжджу маршрутками, але у мене кум працює на одному з маршрутів. Так він розповідав, що зараз ситуація дійсно у перевізників невесела. Тому, мабуть, подорожчання логічне».

 

 



 

Ангеліна Репняк

«Скажу одне. Їздити в тарадайках роздовбаних я не хочу. Будуть класні маршрутки, буду платити більше. За корита ржаві 5 гривень не збираюся давати».

 


 


Антоніна Федорченко


«Я на роботу і у справах в основному ходжу пішки. Але якщо доводиться їхати громадським транспортом, звісно, приводить у шок. Тому, якщо будуть нові маршрутки, більші за розміром, з нормальними можливостями для оплати, або якоюсь формою проїзних навіть у маршрутках, то звісно, якщо буде подорожчання, особливого обурення в мене не викличе. А піднімати тариф без зміни умов - це неправильно».

Анна ГАВРИЛЕНКО

PR

Останні новини Чернігівщини

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини