Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 15:03:22

Відкрито регіональний навчально-практичний центр з підготовки учнів за сучасними будівельними технологіями

26.10.2011   19:09

26 жовтня на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту за підтримки всесвітньо відомої компанії “Кнауф Маркетинг” відкрито регіональний навчально-практичний центр з практичної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації учнів за сучасними будівельними технологіями.

У заході взяли участь голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, чернігівський міський голова Олександр Соколов, керівник відділу освітніх проектів ДП “Кнауф Маркетинг” Тетяна Остапченко, керівники професійно-технічних закладів, представники будівельних організацій.

Після урочистого відкриття Центру, присутні ознайомилися з його навчально-матеріальною базою та електромонтажною, газозварювальною і сантехнічною майстернями.

Вітаючи учасників заходу, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко назвав знаковим те, що ця подія відбувається в ювілейному для нашої держави році, коли Україна відзначила 20-річчя своєї Незалежності; в році, оголошеному Президентом України Віктором Януковичем Роком освіти та інформаційного суспільства.

Він наголосив: у контексті реформаційних перетворень, що відбуваються в країні, керівництво держави значну увагу приділяє розвитку освітньої галузі, забезпеченню підготовки висококваліфікованих фахівців для потреб вітчизняного економічно-господарського комплексу. І одна з провідних ролей в цьому процесі належить удосконаленню системи професійної освіти.

“Виступаючи на відкритті Центру профтехосвіти в Одесі, Глава держави наголосив: “Необхідно якісно оновити матеріальні і кадрові ресурси, привести навчальні програми і методики у відповідність до європейських стандартів і потреб ринку. Окреме завдання – підняти суспільний престиж робочих професій в Україні”.

У рамках реалізації загальнодержавної освітньої політики відповідні зрушення відбуваються і на місцевому рівні. Основна увага приділяється програмно-цільовому підходу. Зокрема, в області реалізуються сім регіональних освітянських програм, які сприяють забезпеченню необхідних умов для здобуття якісної освіти і рівного доступу до неї дітей та молоді”, – підкреслив очільник області.

Цьогоріч розпочато реалізацію чотирьох з них:
– розвитку дошкільної освіти на 2011-2017 роки;
– розвитку позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді на період до 2015 року;
– “Шкільний автобус” на 2011-2015 роки;
– забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів області ліцензійними електронними засобами навчального призначення та мультимедійним обладнанням на 2011-2016 роки.

Підготовлено для затвердження на черговій сесії обласної ради регіональну цільову програму розвитку профтехосвіти Чернігівщини на 2011-2015 року.

Голова облдержадміністрації акцентував увагу присутніх на тому, що система професійно-технічної освіти Чернігівщини впродовж останніх років активно працює в напрямку підвищення рівня професійної підготовки своїх вихованців.

Зокрема, шляхом впровадження в навчальний процес сучасних виробничих технологій із залученням іноземних партнерів, у тому числі через навчально-практичні центри галузевого спрямування.

За кількістю навчальних проектів, до яких залучені іноземні партнери (Німеччина, Франція, Туреччина, Італія, Польща) – а такі мають 9 навчальних закладів регіону – область поступається лише навчальним закладам м.Києва. А щодо чисельності створених навчально-практичних центрів, де сконцентровано найсучасніші виробничі досягнення в тій чи іншій галузі економіки, область лідирує в Україні.

На Чернігівщині нині функціонує 7 таких центрів, це :

– центр будівельних технологій торгової марки “CERESIT” (Чернігівський професійний будівельний ліцей),

– аграрних технологій (Сосницький професійний аграрний ліцей),

– сучасних швейних технологій та дизайну (Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування),

– сучасного автосервісу (Чернігівське вище професійне училище ),

– сучасної сантехніки (Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту),

– перукарського мистецтва та декоративної косметики (Чернігівський професійний ліцей побуту),

– ресторанного сервісу (Чернігівський центр професійно-технічної освіти).

За словами керівника області, діяльність таких центрів дозволяє значно покращити якість підготовки робітничих кадрів, підвищує їх мобільність та конкурентоспроможність на ринку праці і, головне, задовольняє потребу в кваліфікованих робітниках, озброєних знаннями щодо новітніх виробничих технологій.

“Користуючись нагодою, хочу висловити вдячність представникам компанії “Кнауф Маркетинг”, за надану матеріальну та практичну допомогу в організації центру. Відтепер тут буде сконцентровано сучасний досвід ведення будівельних та опоряджувальних робіт, який опановуватимуть вихованці наших будівельних навчальних закладів, слухачі з числа незайнятого населення, а також будівельники, яким ці технології вкрай необхідні в щоденній роботі.

Компанія, що вкладає кошти в професійне навчання і демонструє зразок взаємовигідних партнерських стосунків з навчальним закладом може впевнено дивитись в майбутнє, бо сьогоднішні учні завтра прийдуть на виробництво з необхідним багажем професійних знань, умінь і навичок”, – наголосив Володимир Хоменко.

Зважаючи на присутність в цій залі представників будівельних організацій нашого регіону, він запросив їх наслідувати цей позитивний приклад соціального партнерства. Адже тільки спільними зусиллями тих, хто навчає робітничі кадри, і тих, кому вони потрібні, можна підготувати висококваліфікованих робітників.

“Сподіваюся, що завдяки об’єднанню зусиль місцевих органів влади, керівників підприємств і організацій, навчальних закладів регіону ми зможемо забезпечити нашу економіку такими кадрами, які дозволять реалізувати намічені кроки в розвитку нашої держави, її поступовому русі до спільноти найбільш розвинених країн світу”, – зауважив голова облдержадміністрації.

Він також вручив відзнаки облдержадміністрації кращим працівникам ліцею, а директору Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту В’ячеславу Зеленському – мультимедійне обладнання для навчального закладу.

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.