Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 грудня, 02:48:56

Про роботу служби державної ветеринарної медицини у Чернігові

25.04.2012   13:35

Державна служба ветеринарної медицини м. Чернігова, що включає в себе Управління ветеринарної медицини в м. Чернігові та підпорядковану йому Чернігівську міську державну лікарню ветеринарної медицини, спрямована на виконання попереджувальних заходів щодо запобігання занесення на територію міста збудників небезпечних інфекційних хвороб тварин, а також підвищення якості та безпечності продукції тваринного і рослинного походження. Про це інформувала на розширеній міській нараді начальник управління ветеринарної медицини у м. Чернігові Валентина Пономаренко.

Службою ветеринарної медицини міста протягом минулого року і по сьогоднішній день підтримується стабільна, благополучна епізоотична ситуація. Спеціалістами служби здійснюються всі необхідні заходи щодо контролю за особливо небезпечними інфекційними хворобами тварин, зокрема, спільними для тварин та людей. Так, у місті не зареєстровано жодного випадку сибірки великої рогатої худоби, випадків класичної та африканської чуми свиней, яка широко розповсюджена у сусідніх країнах.

Фахівцями Чернігівської міської державної лікарні ветмедицини у минулому році проведено 2 тис. 300 щепленькотів та собак. Щеплення проводяться щоденно на території міської ветлікарні та планово на визначених територіях працювали виїзні бригади, здійснювали подвірний обхід по приватному сектору міста. Про проведення щеплення були розміщені оголошення в газеті „Чернігівські відомості”.

Впродовж минулого року спеціалістами оглянуто на карантині 404 тварини, які покусали людей. Зафіксовано 254 укуси собаками, 139 -котами, кролями та хом’яками – 11укусів, бродячими собаками – 10. Кожна тварина на карантині була обстежена спеціалістами на 10-й та 15-й день карантину згідно з “Інструкцією про заходи щодо боротьби зі сказом тварин”. Тварини, які покусали людей, але не мають господарів, утримувались на карантині у вольєрах Чернігівської міської ветлікарні.

Проведено 3 засіданняДержавної надзвичайної протиепізоотичної комісії з питань: скасування карантинних обмежень щодо неблагополучної на сказ території по вулиці Крапивницького та прилеглих територій міста Чернігова та 2 засідання щодо недопущення занесення африканської чуми свиней на територію міста та профілактиці сказу.

Триває робота щодо урізноманітнення ветеринарного сервісу для власників тварин, зокрема, до переліку послуг входять консультації з годівлі та утримання тварин, профілактики, лікування та діагностики хвороб, проводяться різноманітні лікувальні та косметичні операції, здійснюється ультразвукова діагностика хвороб.

Спеціалісти ветмедицини усіх ланок підвищують свій фаховий рівень як на курсах післядипломної освіти, так і на семінарах-навчаннях, які проводяться службою щомісяця.

На території міста функціонують 9 ринків, на яких постійно працюють 8державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи, зусиллями спеціалістів яких проведено 476 210 досліджень, 167 262 експертизи та не допущено до реалізації небезпечної та неякісної продукції, а саме 88 тушсвиней загальною вагою 7657 кг, 2 638 кгмолока та молокопродуктів, 5 346 кговочів та фруктів, 677 кгсвинячої та 142 кгялової печінки.

У зв’язку з тим, що трихінельоз є надзвичайно небезпечним, спільним для тварин та людей захворюванням, яке викликає у людини, якщо вчасно не діагностувати та лікувати його, серйозну невиліковну хворобу. У 2011 році для після забійної діагностики трихінельозу всі ЛВСЕ ринків міста забезпечено необхідним сучасним обладнанням, а для ЛВСЕ № 1 на ринку “Центральний” придбано апарат “Гастрос”.

На 307 підконтрольних держслужбі м. Чернігова об’єктах, серед яких м’ясопереробних підприємств – 7, молокопереробних – 2, рибопереробних – 5, веткіосків, складів, аптек – 24, інших об’єктів – 260, контроль за виробництвом здійснюють 12 уповноважених (офіційних) лікарів.

З метою виконання вимог законодавства з питань якості та безпечності харчових продуктів у процесі їх виробництва, переробки й реалізації державними інспекторами ветеринарної медицини у 2011 році проведено 2090 перевірок суб’єктів господарювання, в ході яких виявлено 1426 порушень чинного законодавства, за які вжиті заходи адміністративного впливу у вигляді штрафу на суму 84 150 грн., складено 91 приписщодо усунення виявлених порушень, за грубі порушення законодавства 1 матеріалпередано до прокуратури м. Чернігова. Вилучено з обігу 122 176 кгпродукції тваринного походження сумнівної якості, з яких утилізовано понад 91 608 кг. З0 568 кгпісля усунення порушень повернуто власникам.

Пріоритетними завданнями служби начальник управління ветеринарної медицини вважає забезпечення стабільного епізоотичного благополуччя, охорону підконтрольної території від занесення збудників особливо небезпечних хвороб тварин, забезпечення ветеринарно-санітарного благополуччя на ринках міста та контролю і нагляду за виконанням суб’єктами господарювання вимог законодавства з питань якості та безпечності харчових продуктів у процесі їх виробництва, переробки й реалізації.

Підсумовуючи доповідь, В. Пономаренко вказала на ряд проблемних питань у місті, зокрема: ситуація з безпритульними тваринами та утилізація трупів тварин і відходів тваринного походження переробних підприємств.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 197 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 197 нових випадків COVID-19 18:09

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 30 листопада в області зафіксовано 197 нових випадків COVID-19. Зокрема 81 — у Чернігівському районі (в тому числі 18 — у Чернігові), 70 — у Ніжинському, 29 — у Корюківському, 16 — у Новгород-Сіверському районі та 1 — у Прилуцькому. 59 захворілих госпіталізовані.

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника 16:13

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника, які за 160 тис. доларів США обіцяли підприємцю «перемогу» у тендері. ДБР завершило розслідування стосовно шахрайства колишнього заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації та його спільника. Обвинувальний акт направлено до суду.

На будівельний майданчик на вулиці Любецькій, 26 заїхала техніка компанії

На будівельний майданчик на вулиці Любецькій, 26 заїхала техніка компанії "УТБ-інжиніринг" 16:09

Нагадаємо, цю та решту багатоповерхівок починала будувати фірма "Укрсівербуд". Однак в жовтні на цьому та ще двох об'єктах компанії у Чернігові, а саме на вулиці Незалежності, 7-б та проспекті Перемоги, 64 – роботи припинилися.

У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах

У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах 15:58

У Чернігові в останній тиждень спостерігається зменшення зайнятості пацієнтами з діагнозом COVID-19 ліжко-місць у профільних відділеннях міських лікарень. Про це сьогодні, 30 листопада, повідомили на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді.

 У Сновській центральній лікарні з’явилося сучасне офтальмологічне обладнання

У Сновській центральній лікарні з’явилося сучасне офтальмологічне обладнання 15:44

Офтальмолог у Сновській центральній лікарні відтепер обстежує жителів громади за допомогою сучасного офтальмологічного обладнання. Така інформація з’явилася на сайті Сновської міської ради.