Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 10:14:27

Бахмаччина – батьківщина промислового бджільництва

09.07.2016   09:12

Історія бджільництва сягає глибоким корінням в сиву давнину. На території Київської Русі історія бджільництва просліджується в Х ст. н. е., де на той час процвітало бортництво.

Інтереси бортників оберігалися законом Ярослава Мудрого, за порчу бортей, або виломку чужого меду, передбачався штраф. А пізніше за “Литовським статусом” - смерть.

Аж до винайдення відомим бджолярем Петром Прокоповичем рамкового вулика, яким ми й користуємося дотепер, мед добувався важко. Знищувалися бджоли та їхній розплід, що сповільняло розвиток комах.

Петру Івановичу належить світова першість не лише в бджолярському винаході, а й у відкритті першої в світі школи бджільництва, де викладання велося виключно українською мовою (с. Пальчики Бахмацького району 1828 рік). Прокопович багато проводив дослідницької роботи, свої матеріали широко друкував в "Земледельческом журнале", які потім передруковувалися по всій Європі.

Сьогодні бджільництво є не тільки важливою галуззю сільського господарства, але й одним із найбільш захоплюючих занять для людей, які не байдужі до природи, бджіл, продуктів бджільництва й свого здоров’я.

На пасіках України утримується в межах 3-х мільйонів бджолосімей (у світі 42-48 млн). На приватний сектор припадає 80% бджолосімей, де працювали і працюють люди, для яких бджоли – це і професія, і хобі, і стиль життя.

В нашій країні налічується 500 тис. пасічників. Щороку виробляється 50-55 тис. тонн меду (у світі 420-480 тис. тонн). Споживання меду за рік становить 250-300 грамів в розрахунку на одного жителя, в Японії ж на одного мешканця країни припадає по 4-5 кілограми.

В п’яти сільськогосподарських підприємствах Бахмацького району утримують бджіл, їх чисельність становить 370 сімей. На приватний сектор району припадає більше 3000 бджолосімей.

“Бджіл держать – в холодку не лежать“ про це нам нагадує народна мудрість, і це дійсно так. Один згаяний літній день може привести до провалу всього бджолярського сезону. Бо щедро наділив Бог бджолу, вся продукція, яку виробляє ця комаха (мед, віск, прополіс, маточчине молочко, квітковий пилок) - лікарська, дуже корисна для людського організму.

У повісті "Близнюки" геніальний Тарас Шевченко подає колоритний образ Ничипора Сокири, вустами якого мовлено: немає либонь, благороднішого на світі заняття, ніж пасічникування.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком 10:01

Зміни в мережі міських автобусних маршрутів загального користування, рекомендовані координаційною радою з питань організації транспортного забезпечення населення Чернігова на засіданні 4 березня затвердив виконком міської ради.

В Чернігівській ОДА обговорили питання протидії нелегальній торгівлі нафтопродуктами

В Чернігівській ОДА обговорили питання протидії нелегальній торгівлі нафтопродуктами 09:48

Результати діяльності робочої групи з ліквідації нелегального обігу та торгівлі нафтопродуктами в області за минулий рік, оновлення її складу та плани на поточний рік обговорили на робочій нараді 5 березня.

Держпродспоживслужба посилює контроль за дотриманням карантинних обмежень

Держпродспоживслужба посилює контроль за дотриманням карантинних обмежень 09:33

Напередодні святкових вихідних фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області разом із представниками Нацполіції продовжують проводити моніторингові перевірки за дотриманням протиепідемічних заходів насамперед на об'єктах продовольчої і непродовольчої торгівлі, агропродовольчих ринках та в закладах громадського харчування.

Фонд соціального страхування України в Чернігівській області: про підсумки роботи за 2020 рік

Фонд соціального страхування України в Чернігівській області: про підсумки роботи за 2020 рік 09:16

Про підсумки діяльності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області та його відділень за 2020 рік йшла мова на селекторній нараді з начальниками відділень.

На Чернігівщині чарівна стать становить більше половини постійного населення

На Чернігівщині чарівна стать становить більше половини постійного населення 09:11

На Чернігівщині чарівна стать становить більше половини постійного населення – 54,5%, або 535,8 тис., майже дві третини з яких проживає в міській місцевості. Середній вік жительок області – 47 років.