Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 серпня, 01:50:20

Бахмаччина – батьківщина промислового бджільництва

09.07.2016   09:12

Історія бджільництва сягає глибоким корінням в сиву давнину. На території Київської Русі історія бджільництва просліджується в Х ст. н. е., де на той час процвітало бортництво.

Інтереси бортників оберігалися законом Ярослава Мудрого, за порчу бортей, або виломку чужого меду, передбачався штраф. А пізніше за “Литовським статусом” - смерть.

Аж до винайдення відомим бджолярем Петром Прокоповичем рамкового вулика, яким ми й користуємося дотепер, мед добувався важко. Знищувалися бджоли та їхній розплід, що сповільняло розвиток комах.

Петру Івановичу належить світова першість не лише в бджолярському винаході, а й у відкритті першої в світі школи бджільництва, де викладання велося виключно українською мовою (с. Пальчики Бахмацького району 1828 рік). Прокопович багато проводив дослідницької роботи, свої матеріали широко друкував в "Земледельческом журнале", які потім передруковувалися по всій Європі.

Сьогодні бджільництво є не тільки важливою галуззю сільського господарства, але й одним із найбільш захоплюючих занять для людей, які не байдужі до природи, бджіл, продуктів бджільництва й свого здоров’я.

На пасіках України утримується в межах 3-х мільйонів бджолосімей (у світі 42-48 млн). На приватний сектор припадає 80% бджолосімей, де працювали і працюють люди, для яких бджоли – це і професія, і хобі, і стиль життя.

В нашій країні налічується 500 тис. пасічників. Щороку виробляється 50-55 тис. тонн меду (у світі 420-480 тис. тонн). Споживання меду за рік становить 250-300 грамів в розрахунку на одного жителя, в Японії ж на одного мешканця країни припадає по 4-5 кілограми.

В п’яти сільськогосподарських підприємствах Бахмацького району утримують бджіл, їх чисельність становить 370 сімей. На приватний сектор району припадає більше 3000 бджолосімей.

“Бджіл держать – в холодку не лежать“ про це нам нагадує народна мудрість, і це дійсно так. Один згаяний літній день може привести до провалу всього бджолярського сезону. Бо щедро наділив Бог бджолу, вся продукція, яку виробляє ця комаха (мед, віск, прополіс, маточчине молочко, квітковий пилок) - лікарська, дуже корисна для людського організму.

У повісті "Близнюки" геніальний Тарас Шевченко подає колоритний образ Ничипора Сокири, вустами якого мовлено: немає либонь, благороднішого на світі заняття, ніж пасічникування.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів домашнього лимонаду

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів домашнього лимонаду 10:00

У літку треба ловити та встигнути насолодитися всіма перевагами сезону: позасмагати, купатися в річці чи з’їздити на море, погуляти вночі та посмакувати прохолодними коктейлями та лимонадами, поки знову не настав час чаю з лимоном.

Гороскоп на наступний тиждень з 2 по 8 серпня

Гороскоп на наступний тиждень з 2 по 8 серпня 09:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 2 по 8 серпня 2021 року.

1 серпня - День залізничника

1 серпня - День залізничника 08:30

Відомо, що англійський винахідник Річард Тревітік побудував один з перших паровозиків у 1804 році. Він виявився настільки важким, що зламав залізничну гілку, по якій був пущений.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 20 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 20 нових випадків COVID-19 15:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 31 липня в області зафіксовано 20 нових випадків COVID-19.