Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 березня, 23:04:39

Раніше з ніжинської цегли будували у Києві та у Чернігові, а тепер і у Ніжині

13.04.2016   07:54

Найближчим часом у Ніжині розпочнеться будівництво кількох багатоповерхових будинків. І будуватимуть їх з цегли, виготовленої на Ніжинському цегельному заводі.

Про це повідомив журналістам під час прес-туру на підприємство директор Анатолій Мусієнко. Він розповів про історію створення заводу, його сучасний стан та поділився планами на майбутнє.

ПрАТ «Ніжинський цегельний завод» було засноване у 1966 році, як підрозділ Ніжинського заводу будматеріалів. З тих часів у Чернігівській області залишилося небагато підприємств, які не змінили свій профіль та призначення і залишилися "на плаву".

Керівництву вдалося не лише зберегти устаткування, технології та робочі місця, а і вивести підприємство на рентабельний рівень.

На заводі працює 137 робітників. Середня заробітна плата становить 4168 грн. Працівники забезпечуються спецодягом, гарячою водою, отримують молоко та газовану воду, а також інші соціальні виплати. Все це робиться задля збереження колективу. Адже, як зазначив директор підприємства сьогодні складно знайти кваліфікованих спеціалістів в даній галузі виробництва.

До теми: «Ніжин діловий» - під час прес-туру чернігівські журналісти відкрили великі можливості маленького міста

За минулий рік було виготовлено та реалізовано більше 12 млн. штук цегли. І це при тому, що протягом трьох місяців завод не працював, бо не було замовлень. Взагалі, за словами Анатолія Івановича підприємство має можливість виготовляти 17 млн. штук цегли на рік. Основним ринком збуту продукції є Київ. Імпортувати або везти далеко цеглу нерентабельно, та і конкуренція висока.

Виробництво цегли – процес енергоємний. «Практично 50% собівартості продукції складають енергоносії. Заробітна плата становить 31,2%, решта – залишається на наш розвиток. Тому на сьогодні, щоб зберегти завод, ми щоб не виплачуємо дивіденди акціонерам, а весь прибуток який залишається – спрямовуємо на розвиток виробництва. Таким чином ми зберегли наш завод», - зазначив Анатолій Мусієнко.

Суттєве податкове навантаження, відсутність якісного вугілля та часті перевірки контролюючих органів – це найбільш серйозні проблеми, які доводиться вирішувати підприємству практично щодня. «У нас є проблеми. Основна проблема, яка нам не дає працювати – це поставки енергоносіїв. Через ситуацію, яка склалася на Донбасі ми вже два місяці не можемо отримати вугілля антрацитової групи з окупованих територій. А без цього вугілля ми не можемо дати якісну продукцію», - поділився керівник заводу. І додав: «Податкове навантаження складає 39% від валового продукту. За 2015 рік ми заплатили податків та зборів на суму 6,8 млн.грн. одне робоче місце надає до бюджету близько 62 тисяч грн. за рік».

Також він розповів, що основні засоби виробництва створені ще за радянських часів. Бульдозери, екскаватори та інше устаткування машинобудівна галузь України сьогодні не випускає. Якщо застосовувати устаткування із Заходу, то все це потрібно згорнути і побудувати новий завод. «На скільки могли ми програми енергозбереження втілюємо: забезпечуємо подачу гарячої води цілодобово, за рахунок відпрацьованих газів сушимо цеглу, за рахунок максимального використання механізмів зменшуємо важку річну працю», - розповів А.Мусієнко.

Оксана Стельмах

Останні новини Чернігівщини

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року 18:31

Майже вісімдесят років тому, за три дні – 1, 2 та 9 березня, Корюківка була повністю знищена карателями. Небачена жорстокість організаторів та виконавців каральної акції загубила тоді майже 7000 життів.

Виявлено 52 нових випадків COVID-19

Виявлено 52 нових випадків COVID-19 18:13

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 березня в області зафіксовано 52 нових випадки COVID-19.

Фотодокументальна виставка

Фотодокументальна виставка "Корюківська трагедія" - на вебсайті Державного архіву області 14:55

1 березня в Україні відзначається річниця Корюківської трагедії. На початку весни 1943 року нацистські війська повністю знищили це селище і вбили всіх його жителів, а це близько 7 тисяч осіб.

Парламент посилив покарання для телефонних терористів

Парламент посилив покарання для телефонних терористів 14:51

Верховна Рада ухвалила закон, який посилює кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці людей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини