Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 21 квітня, 08:26:01

Журналісти Чернігова, Ніжина, Прилук побували на Прилуцькій тютюновій фабриці

28.03.2012   12:43

Навіть за складних умов ведення бізнесу компанія «Бритіш Американ Тобакко Україна» залишається одним із важливих підприємств і найбільших платників податків Чернігівської області та міста Прилуки.

Подивитися на те, як працює соціально відповідальний інвестор, ознайомитися з результатами роботи за 2011 рік та дізнатися про плани на майбутнє 27 березня 2012 року на тютюновій фабриці в Прилуках зібралися представники ЗМІ Чернігівської області. Компанія „Бритіш Американ Тобакко Україна” традиційно відзвітувала перед Чернігівською громадськістю за роботу у 2011 році.
Внесок компанії у місцеву економіку

У 2011 році компанія сплатила 3,6 млрд. гривень податків і зборів до бюджетів усіх рівнів, що на 23% більше, ніж у попередньому 2010 році. Ця сума у 60 разів перевищує бюджет міста Прилуки. Що стосується обласного та міського бюджетів, то 77 млн. гривень із загальної суми митних зборів компанії були перераховані до Чернігівського обласного бюджету. Збільшився і внесок компанії до бюджету міста Прилуки: у 2011 році компанією було сплачено податків на суму 17,6 млн. гривень, що склало 29,7% бюджету Прилук. До того ж, компанія «Бритіш Американ Тобакко Україна» стабільно підтримує репутацію відповідального роботодавця. Працівники компанії вчасно отримують заробітну плату, мають соціальні пільги, достойні умови праці, можливість навчатися та кар’єрно зростати. Компанія на практиці запроваджує соціально відповідальне партнерство бізнесу і влади.
Соціальні інвестиції в Чернігівський регіон і місто Прилуки

Компанія активно інвестує у розвиток громади міста Прилуки. Як співзасновник Прилуцького Центру підтримки підприємництва, «Бритіш Американ Тобакко Україна» з 2007 року надає центру фінансову допомогу. Консультантами центру вже було надано 2500 консультацій з юридичних та фінансових питань приватним підприємцям міста, проведено тренінги для 122 підприємців, організовано 26 семінарів. Таким чином діяльність центру сприяє розвитку малого і середнього підприємництва у місті.

Ще одним напрямом соціальних інвестицій «Бритіш Американ Тобакко Україна» є охорона навколишнього природного середовища. У 2012 році компанія відзначатиме 6 років співпраці з Ічнянським національним природним парком, у рамках якої ми надали фінансову допомогу, обладнання, матеріали тощо для розбудови еколого-освітнього центру парку. Варто згадати і щорічний захід з озеленення «ЕкоКрок», який проводиться з 2007 року. Усього за п’ять років проведення екологічної акції працівники компанії заліснили понад 17 гектарів землі – тепер вони пишаються власноруч створеним лісом, задля якого волонтерами компанії було висаджено понад 80 000 тисяч сіянців сосни і 2 800 саджанців берези.

Компанія «Бритіш Американ Тобакко Україна» підтримує й інші соціальні ініціативи. Так, вже дванадцятий рік компанія виступає генеральним спонсором Міжнародного фестивалю журналістів регіональних ЗМІ „Золотий передзвін Придесення”. А у 2011 році «Бритіш Американ Тобакко Україна» за співпраці з управлінням у справах преси та інформації Чернігівської обласної державної адміністрації започаткувала конкурс статей, що висвітлюють соціальні та екологічні питання Чернігівщини. Метою конкурсу було стимулювати підвищення обізнаності широкої громадськості щодо актуальних соціальних та екологічних питань Чернігівщини та конструктивне вирішення таких проблем. У 2012 році конкурс заплановано продовжити. Компанія також надає благодійну підтримку дитячим будинкам Прилук і прилуцьким організаціям, які працюють зі знедоленими.
Прилуцька тютюнова фабрика – інвестиції в якість

З 1993 року загальна сума інвестицій компанії «Бритіш Американ Тобакко Україна» в українську економіку склала 166,8 млн. дол. США, з них 14,6 млн. дол. США було проінвестовано в 2011 році. Значний обсяг інвестицій спрямовано у розвиток фабрики, включаючи подальше вдосконалення системи контролю якості продукції та встановлення системи Track and Trace. Track and Trace – це система моніторингу руху продукції від виробника до першого клієнта. Її запровадження дозволить компанії ефективніше підтримувати зусилля органів влади щодо боротьби з нелегальною торгівлею тютюновими виробами.
Виклики для розвитку бізнесу

У березні 2012 року в Україні підписаний Закон № 3778 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів)». Положення закону набудуть чинності через півроку після офіційної публікації, тобто у середині вересня 2012 року. Нажаль, через неналежну юридичну якість закону він може мати значний деструктивний вплив на діяльність легальної тютюнової галузі. Положення закону є взаємосуперечливими, юридично невизначеними, а обсяг обмежень, які повторюються, у кожному конкретному випадку є різним.

Найяскравішим прикладом абсурдності є визначення «реклами і стимулювання продажу», як будь-якого виду передачі комерційної інформації, рекомендації або дії, метою чи результатом якої або ймовірним результатом якого є стимулювання продажу тютюнового виробу або вживання тютюну прямо чи опосередковано.

Це та інші положення Закону виводять його далеко за межі сфери охорони здоров’я, намагаючись регулювати не лише комунікацію виробника із споживачем, але і ділові стосунки між виробниками та їхніми комерційними партнерами та навіть ставлять під питання подальше запровадження соціальних ініціатив підприємства.

Ніколас Муноз, директор з виробництва компанії «Бритіш Американ Тобакко», зазначив під час спілкування з журналістами: «Наше безпосереднє завдання – забезпечити подальший успішний розвиток компанії у 2012 році. Ми також цілком свідомі того, наскільки важливою є стабільна робота нашого підприємства для міста Прилуки та Чернігівської області в цілому.

У 2011 році, незважаючи на ускладнення умов роботи на тютюновому ринку з огляду на зростання «тіньового» сектору та інші фактори, компанії вдалося утримати позиції на українському ринку і навіть дещо збільшити обсяги виробництва. Багато в чому це відбулося завдяки правильній стратегії, високоякісній продукції, удосконаленню виробничих і робочих процесів, професійній команді.

Разом із тим, нормативно-правове регулювання тютюнової галузі наближається до межі, коли подальші заборони матимуть для держави зворотний ефект. А для компанії вони означатимуть суттєві ризики щодо здійснення діяльності. На жаль, зараз ми навіть не можемо прогнозувати, чи така нечіткість законодавства не призведе до ситуації, коли надання благодійної допомоги дитячим будинкам Прилук або Ічнянському національному природному парку вважатиметься стимулюванням продажу сигарет, а тому буде заборонена».

Довідка про компанію «Бритіш Американ Тобакко Україна»

 • «Бритіш Американ Тобакко Україна» – перше підприємство з іноземними інвестиціями у тютюновій галузі України, засноване у 1993 році на базі Прилуцької тютюнової фабрики.

 • Протягом своєї 120-річної історії фабрика, заснована у 1889 році у селі Бродки Прилуцького повіту, зазнала чимало змін.

 • Після створення спільного підприємства з «Бритіш Американ Тобакко» фабрику було повністю реконструйовано і на старому місці постало нове сучасне підприємство, яке повністю відповідає світовим стандартам у сфері управління виробництвом, охорони праці й екологічної безпеки.

 • Сьогодні в компанії працює 890 осіб, з них більше 430 - на Прилуцькій тютюновій фабриці.

 • Підприємство виробляє 12 марок сигарет, обсяги виробництва у 2011 році склали більше 17 млрд. штук сигарет, з урахуванням зростання експорту на 7,5%.

 • Експортні ринки Прилуцької тютюнової фабрики включають Росію, Грузію Молдову, Вірменію, Білорусь та Сінгапур.

 • Група компаній «Бритіш Американ Тобакко» - друга за ринковою часткою тютюнова компанія у світі, яка володіє 13% глобального ринку.

 • Сигарети компанії продаються у більш ніж 180 країнах.

 • Утримує стабільні ринкові позиції в кожному з регіонів, і є лідером на більш ніж 50 ринках.

 • Має 45 сигаретних фабрик у 39 країнах світу.

 • Забезпечує робочими місцями близько 60 000 працівників.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини