Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:16:54

Як не стати учасником схем ухилення від сплати податків?

23.03.2012   13:19

У ДПІ у м. Чернігові ДПС відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” з заступником начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС Олександром Дорошком на тему: “Схеми ухилення від сплати податків”.

Яким чином контролюючі органи встановлюють підприємства “податкові ями”?

Як показує практика безумовним лідером серед схем ухилення – є схеми з використанням “податкових ям”. Зараз ці категорії СГД називають ще “інструментами” мінімізації податкових зобов’язань.

ДПС України розроблений цілий ряд документів, регламентуючих порядок виявлення схем ухиляння від сплати податків та проведення перевірок суб’єктів господарювання, що мають ризики ухилення від оподатковування.

Дієвим механізмом встановлення СГД з ознаками “податкових ям” та руйнування схем мінімізації податкових зобов’язань залишається додаток 5 до декларації з ПДВ.
На сьогодні система автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту дозволяє формувати в автоматичному режимі схеми руху ПДВ, розподіляти платників за категоріями уваги залежно від їхньої податкової поведінки, визначити фіскальну важливість підприємств і наявність ризиків ухилення від оподатковування.

Підприємства “податкові ями”, як правило, є фіктивними. Їх призначення – сприяти підприємству реального сектору економіки, сховати свої істинні доходи.
Ряд нововведень податкового Кодексу обмежують можливості тіньового бізнесу. Зокрема – введено Єдиний реєстр податкових накладних, переглянуто правило першої події при формуванні податкових зобов’язань та кредиту, обмежені можливості добровільної реєстрації платників ПДВ. Сподіваємося, це дозволить звести до мінімуму можливість підприємствами реального сектору економіки користуватися послугами “фіктивних” фірм”.

Які наслідки можуть бути у підприємств, яки мали стосунки з підприємствами “податковими ямами”?

У першу чергу, слід зазначити, що за користування послугами “податкових ям” передбачена кримінальна відповідальність.

За допомогою автоматизованої системи співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів становиться прозорим формування доданої вартості та рух товару. По кожній “податковій ямі” органами ДПС встановлюється ретельна увага за колом підприємств “вигодонабувачів”, які скористувалися даною “податковою ямою”. Перевірка цих підприємств є головним фактором, який впливає на мобілізацію коштів до бюджету. За результатами перевірок підприємств “вигодонабувачів” у 2011 р. лише податку на додану вартість донараховано 10,2 млн.грн.

Як захиститися сумлінним платникам податків від можливих господарських відносин з так званими „податковими ямами ”?

На офіційних веб-сайтах і у засобах масової інформації систематично оприлюднюються інформаційні матеріали про роботу податкової міліції та вказуються назви підприємств, що виконують роль “податкових ям” або “транзитерів”. На веб-сайті ДПС України створено рубрику “Увага! Податкова яма!”, інформація на якому постійно оновлюється.
Також на вказаному веб-сайті у рубриках “Дані про платників ПДВ” та “Анульовані свідоцтва платників ПДВ” можна заздалегідь перевірити інформацію про своїх контрагентів. Така інформація оновлюється щодекадно.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.