Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 13:31:08

Молокопереробники заборгували більше 31 мільйона гривень виробникам молока

06.08.2015   18:28Агенцiя

Стан справ, що склався на сьогодні в області стосовно розрахунків молокопереробних підприємств за сировину, придбану як в сільгосппідприємствах, так і в господарствах населення, викликає гостре занепокоєння.

Молокопереробники заборгували більше 31 мільйона гривень виробникам молока. Щоб напрацювати шляхи вирішення непростої ситуації, до конструктивного діалогу 6 серпня запросили представників органів влади, регіонального відділення Антимонопольного комітету, переробників, торгівлі.

Інтенсивний розвиток молочного скотарства, що має місце в нашій області, за словами заступника директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Тетяни Мілютенко, дозволяє переробнику отримувати якісну сировину. Завдяки інноваціям в молочному скотарстві вдалося створити потужну сировинну базу. Лише тільки за останні шість років побудовано і реконструйовано 28 об’єктів на 14 тисяч голів.

Основними постачальниками молока на ринок залишаються сільгосппідприємства, тримаючи обсяг 60%, а 40% — дають господарства населення. Зростає питома вага високоякісного молока. Проте, на жаль, майже 86% молока класу «екстра», виробленого в області, закуповується заводами інших регіонів.

Такий стан розрахунків переробників, як вважає Тетяна Мілютенко, призведе до втрати якісної сировини, оскільки конкуренція з боку молокозаводів сусідніх областей є жорсткою.

Сьогодні на сировинному ринку Чернігівщини працюють 19 молокопереробних підприємств, з яких більше половини – заводи сусідніх областей: Київської, Сумської, Полтавської та Черкаської областей. Ще більше 30 приватних підприємців здійснюють заготівлю молока, в основному, в господарствах населення.

Керівники молокопереробних підприємств області зазначають, що вчасно платити за молоко, на жаль, не можуть. Серед основних причин називають — затримку розрахунків торгівельними мережами за вироблену і поставлену молочну продукцію. Не йдуть на зустріч молокопереробникам і банки, відмовляючи у позиках. Також дуже доляче «вдарило» по виробникам втрата окремих ринків збуту.

У свою чергу, представники торгівлі наголошують, що виконують умови угод, укладені з підприємствами. Розраховуються за продукцію, у кращому випадку, протягом 30 днів. Коло замикається: виробник не отримує коштів за здане молоко, переробник — за молочну продукцію, і при цьому не може її реалізувати в повному обсязі.

— Треба шукати вихід з цієї ситуації. Можливо, для вирішення проблем, необхідно попрацювати над маркетингом. Шукати нові ринки збуту та форми реалізації продукції. Наша мета сьогодні — почути кожного керівника з цього приводу та спільними зусиллями сприяти у вирішенні проблеми. Усі озвучені пропозиції і думки ми обов’язково врахуємо і виробимо конкретне виважене рішення, — підкреслив перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич.
 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).