Молокопереробники заборгували більше 31 мільйона гривень виробникам молока
Стан справ, що склався на сьогодні в області стосовно розрахунків молокопереробних підприємств за сировину, придбану як в сільгосппідприємствах, так і в господарствах населення, викликає гостре занепокоєння.

Молокопереробники заборгували більше 31 мільйона гривень виробникам молока. Щоб напрацювати шляхи вирішення непростої ситуації, до конструктивного діалогу 6 серпня запросили представників органів влади, регіонального відділення Антимонопольного комітету, переробників, торгівлі.
Інтенсивний розвиток молочного скотарства, що має місце в нашій області, за словами заступника директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Тетяни Мілютенко, дозволяє переробнику отримувати якісну сировину. Завдяки інноваціям в молочному скотарстві вдалося створити потужну сировинну базу. Лише тільки за останні шість років побудовано і реконструйовано 28 об’єктів на 14 тисяч голів.
Основними постачальниками молока на ринок залишаються сільгосппідприємства, тримаючи обсяг 60%, а 40% — дають господарства населення. Зростає питома вага високоякісного молока. Проте, на жаль, майже 86% молока класу «екстра», виробленого в області, закуповується заводами інших регіонів.
Такий стан розрахунків переробників, як вважає Тетяна Мілютенко, призведе до втрати якісної сировини, оскільки конкуренція з боку молокозаводів сусідніх областей є жорсткою.
Сьогодні на сировинному ринку Чернігівщини працюють 19 молокопереробних підприємств, з яких більше половини – заводи сусідніх областей: Київської, Сумської, Полтавської та Черкаської областей. Ще більше 30 приватних підприємців здійснюють заготівлю молока, в основному, в господарствах населення.
Керівники молокопереробних підприємств області зазначають, що вчасно платити за молоко, на жаль, не можуть. Серед основних причин називають — затримку розрахунків торгівельними мережами за вироблену і поставлену молочну продукцію. Не йдуть на зустріч молокопереробникам і банки, відмовляючи у позиках. Також дуже доляче «вдарило» по виробникам втрата окремих ринків збуту.
У свою чергу, представники торгівлі наголошують, що виконують умови угод, укладені з підприємствами. Розраховуються за продукцію, у кращому випадку, протягом 30 днів. Коло замикається: виробник не отримує коштів за здане молоко, переробник — за молочну продукцію, і при цьому не може її реалізувати в повному обсязі.
— Треба шукати вихід з цієї ситуації. Можливо, для вирішення проблем, необхідно попрацювати над маркетингом. Шукати нові ринки збуту та форми реалізації продукції. Наша мета сьогодні — почути кожного керівника з цього приводу та спільними зусиллями сприяти у вирішенні проблеми. Усі озвучені пропозиції і думки ми обов’язково врахуємо і виробимо конкретне виважене рішення, — підкреслив перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські поліцейські затримали підозрюваного, який представлявся лікарем та ошукував пенсіонерок в різних областях України 15:04
Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з колегами з оперативних служб затримали в Коростені Житомирської області 20-річного чоловіка за підозрою у шахрайських діях щодо літніх жінок.

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн 15:02
Сьогодні, 7 грудня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради надав дозвіл КНП «Чернігівська міська лікарня №2» на укладення договору з переможцем відкритих торгів, який поставить медичне обладнання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:00
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.
Ще один дитячий простір з’явився в обласному центрі 14:58
Запрацював він учора, в День Святого Миколая, на базі Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Рух транспорту вулицею Любецькою від Ріпкинської до Широкої буде обмежений до 30 квітня 14:57
Перекриття руху автотранспорту на ділянці вулиці Любецької від Ріпкинської до Широкої продовжили до 20:00 години 30 квітня 2024 року.