Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 08:20:08

Земельна реформа – один з пріоритетів влади

02.03.2012   08:25

Формування ринку земель сільськогосподарського призначення є одним з найбільш актуальних і дискусійних питань аграрної політики в Україні. Протягом півтора десятиріччя точаться дискусії щодо цього питання. Але суспільство визнає неминучість формування ринку земель сільськогосподарського призначення за умови належного нормативно-правового забезпечення засад його функціонування.

У зв’язку з актуальністю цього питання 1 березня відбулось чергове засідання прес-клубу “Ділове слово” на тему “Запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення”, у якому взяв участь завідувач сектору взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю Головного управління Держкомзему в Чернігівській області Ігор Пузан.

За його словами ініціатива Президента України щодо запровадження ринку земель – це сміливий і правильний крок, який завершить земельну реформу, закріпить землю за власником земельного паю і дасть можливість аграрному сектору запрацювати належним чином. Проте, Президент вважає, що входження в ринок повинно бути без надмірного поспіху.

Адже введення ринку землі полягає у тому, аби не допустити обезземелення українського селянина, визначити право купівлі лише громадянами України, територіальними громадами та державою. При цьому площі земель для одного власника будуть обмежені до 100 га.

По області, на землях сільськогосподарського призначення, до встановлення мораторію, відбулося 550 переходів права власності на земельну частку (пай), з них 274 – подаровано, 276 – продано.

У результаті розпаювання земель області 348,7 тис. громадян набули право на земельну частку (пай), з них 339,7 тис. отримали сертифікати на право на земельну частку (пай), що становить 97% від їх загальної кількості. Фактично оформлено 306,1 тис. державних актів на право власності на земельну ділянку взамін сертифікатів, що становить 90% від загальної кількості громадян, що набули право на земельну частку (пай).

Практично у всіх населених пунктах області проведено нормативно-грошову оцінку та інвентаризацію земель.

Під час виступу Ігор Борисович також ознайомив присутніх зі змінами, що внесені до законопроекту “Про ринок земель”. Зокрема, законодавці пропонують створити державний земельний банк, основним завданням якого є кредитування сільськогосподарських товаровиробників під 3% від ставки Національного банку.

Внесено зміни й до порядку проведення аукціону та консолідації земель сільськогосподарського призначення.

Як зазначив Ігор Пузан: “Ринок земель – це інший рівень відносин, інші фінансові ресурси. Світовий досвід показує, що регулювати ринок земель набагато ефективніше ніж заганяти його “в тінь”. Саме тому земельна реформа – один з пріоритетів влади”.

Останні новини Чернігівщини

Прокуратура вимагає стягнути із забудовника 76 тис. грн. пайового внеску

Прокуратура вимагає стягнути із забудовника 76 тис. грн. пайового внеску 08:12

Прокуратура Чернігівської області пред’явила позов в інтересах територіальної громади про стягнення із забудовника 76 тис. грн. за порушення умов договору пайової участі.

З 30 березня по 20 квітня діятиме

З 30 березня по 20 квітня діятиме "весняне" обмеження руху для вантажного транспорту 08:02

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області повідомляє про обмеження руху вантажного транспорту по дорогах загального користування державного значення в межах Чернігівської області на період з 30.03.2020 року по 20.04.2020 року під час весняного відтавання ґрунтів земляного полотна з метою збереження та попередження руйнувань автомобільних доріг.

Поліція застерігає: шахраї відновили

Поліція застерігає: шахраї відновили "обмін грошей". Забирають справжні, дають сувернірні 07:49

Як тільки в державі якісь негаразди, одразу виникають чутки про грошову реформу. От тільки звучить ця інформація виключно з уст шахраїв усіх мастей. Бо насправді держава таку реформу і не проводить, і не планує.

У Чернігові вогнеборці під час ліквідації пожежі житлового будинку врятували 3 особи, серед яких 2 дітей, одна людина загинула

У Чернігові вогнеборці під час ліквідації пожежі житлового будинку врятували 3 особи, серед яких 2 дітей, одна людина загинула 07:45

29 березня о 02:48 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу приватного двоповерхового з мансардою двоквартирного житлового будинку, що в обласному центрі по вул. 1 Кордівка, 20А.

Хворій з Борзнянського району підтверджено діагноз COVID-19

Хворій з Борзнянського району підтверджено діагноз COVID-19 07:27

Лабораторно підтверджено захворювання на коронавірус у госпіталізованої напередодні жительки села Комарівка Борзнянського району.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини