Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 лютого, 20:06:04

Чи буде у Чернігова громадський бюджет?

01.08.2015   11:39Агенцiя

Проект положення про громадський бюджет (бюджет участі) у місті Чернігові схвалено сьогодні на черговому засіданні робочої групи з питань розробки основних положень та принципів громадського (партисипаторного) бюджету в місті Чернігові.

Заступник начальника фінансового управління Чернігівської міської ради Олена Лисенко презентувала основні засади запровадження громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові та результати навчального візиту представників влади і громадськості до Республіки Польща 13-17 липня 2015 року в рамках проекту "Партиципаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення належного партнерства з органами влади".

Заступник міського голови – начальник фінансового управління Віктор Бистров зауважив, що фінансових можливостей для втілення проектів громадян буде достатньо. Він також окреслив основні етапи втілення громадського бюджету. Зокрема, прийнято рішення про початок інформаційної компанії щодо бюджету участі вже у серпні цього року. Гасло кампанії – "Бюджет участі – реалізуй свою ідею!".

Міський голова Олександр Соколов, який узяв участь у засіданні робочої групи, висловив сподівання, що ідея громадського бюджету матиме підтримку серед депутатів міськради наступного скликання (саме вони прийматимуть бюджет 2016 року). "Всі мають розуміти, що це не одноразова акція. І це потрібно не одній людині, а всій громаді, або жителям окремого  мікрорайону", - наголосив керівник обласного центру.

Проект положення про громадський бюджет (бюджет участі) у місті Чернігові рекомендовано для розгляду на засіданні виконавчого комітету та сесії міської ради

 Як повідомлялося, проект "Партисипаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення справжнього партнерства із органами влади" реалізується цього року Польсько-українською фундацією співпраці ПАУСІ у Чернігові, Черкасах і Полтаві.


Довідка: Польсько-українська фундація співпраці ПАУСІ була заснована у 2005 році. Вона є правонаступником Польсько-американсько-української ініціативи про співпрацю, що спрямовувала свою діяльність на передачу Україні успішного досвіду Польщі у процесі переходу до ринкової економіки та розбудови демократичного громадянського суспільства.

На сьогодні місією фундації є розвиток спроможності України інтегруватися до європейських та євроатлантичних структур через запровадження європейського, у тому числі і польського досвіду, в Україні.

За інформацією фінансового управління міськради

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.