Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 червня, 06:40:04

Як звітувати і коли сплачувати акцизний податок суб'єктам роздрібної торгівлі?

01.08.2015   10:03Агенцiя

Як розповів завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДПІ у м. Чернігові Віктор Рейко, відповідно до п. 223.1. ст. 223 Податкового кодексу України базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю.

Cуб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за  місцем розташування пункту продажу підакцизних товарів декларацію акцизного податку за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України 23.01.2015  № 14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» (п.223.2 ст.223 Кодексу).
Податківець акцентував увагу на тому, що кількість таких декларацій за звітний період має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

Особи - суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність. Реєстрація контролюючими органами таких платників, як платників акцизного податку здійснюється автоматично при поданні ними декларації.

Суми податку перераховуються до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом (п.п. 222.3.1 п. 222.3 ст. 222 Кодексу), для подання податкової декларації за місячний податковий період.
Також податківець акцентував увагу на запровадженні з 01.09.2015р. постановою Кабінету Міністрів України  від 17 червня 2015 року №426  нових  розмірів  мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.

Так, мінімальні оптово-відпускні  ціни за 1 літр 100-відсоткового спирту  становитимуть: горілки та лікеро-горілчаних виробів (код за УКТЗЕД 2208 60, 2208 70, 2208 90) - 175,96 грн.; горілки та лікеро-горілчаних виробів (код за УКТЗЕД 2208 60, 2208 70, 2208 90) - 274,5 грн., коньяку (бренді) п’ять зірочок (код за УКТЗЕД 2208 20) - 301,28 грн.; коньяку (бренді) п’ять зірочок (код за УКТЗЕД 2208 20) - 470 гривень.

ДПІ у м. Чернігові нагадує платникам акцизного податку, що декларація акцизного податку за липень 2015 р. подається до податкової інспекції не пізніше 20 серпня 2015 р., а сплатити податок платники повинні не пізніше 30 серпня 2015 року.  

Сектор комунікацій
ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини