Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 лютого, 21:12:38

Як звітувати і коли сплачувати акцизний податок суб'єктам роздрібної торгівлі?

01.08.2015   10:03Агенцiя

Як розповів завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДПІ у м. Чернігові Віктор Рейко, відповідно до п. 223.1. ст. 223 Податкового кодексу України базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю.

Cуб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за  місцем розташування пункту продажу підакцизних товарів декларацію акцизного податку за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України 23.01.2015  № 14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» (п.223.2 ст.223 Кодексу).
Податківець акцентував увагу на тому, що кількість таких декларацій за звітний період має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

Особи - суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність. Реєстрація контролюючими органами таких платників, як платників акцизного податку здійснюється автоматично при поданні ними декларації.

Суми податку перераховуються до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом (п.п. 222.3.1 п. 222.3 ст. 222 Кодексу), для подання податкової декларації за місячний податковий період.
Також податківець акцентував увагу на запровадженні з 01.09.2015р. постановою Кабінету Міністрів України  від 17 червня 2015 року №426  нових  розмірів  мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.

Так, мінімальні оптово-відпускні  ціни за 1 літр 100-відсоткового спирту  становитимуть: горілки та лікеро-горілчаних виробів (код за УКТЗЕД 2208 60, 2208 70, 2208 90) - 175,96 грн.; горілки та лікеро-горілчаних виробів (код за УКТЗЕД 2208 60, 2208 70, 2208 90) - 274,5 грн., коньяку (бренді) п’ять зірочок (код за УКТЗЕД 2208 20) - 301,28 грн.; коньяку (бренді) п’ять зірочок (код за УКТЗЕД 2208 20) - 470 гривень.

ДПІ у м. Чернігові нагадує платникам акцизного податку, що декларація акцизного податку за липень 2015 р. подається до податкової інспекції не пізніше 20 серпня 2015 р., а сплатити податок платники повинні не пізніше 30 серпня 2015 року.  

Сектор комунікацій
ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.