Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 09:26:19

Обговорено кращий досвід реформування житлово-комунального господарства

20.10.2011   08:22

19 жовтня у Чернігові відбулося засідання “круглого столу” на тему: “Найефективніші практики та кращий досвід щодо розвитку житлово-комунального господарства України”.

Відкрив засідання Станіслав Прокопенко – перший заступник голови облдержадміністрації. У вступному слові він зазначив, що метою даного “круглого столу” є розгляд найбільш актуальних проблем технічної модернізації в сфері житлово-комунального господарства і шляхів їх ефективного вирішення на основі обміну практичним досвідом учасників.

З доповідями виступили Віктор Геращенко – начальник головного управління житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації, Микола Сенькович – заступник чернігівського міського голови, Андрій Карпенко – генеральний директор ДП “Агенство розвитку ЖКГ”.

У своєму виступі Віктор Геращенко наголосив, що першочерговими завданнями житлово-комунального господарства є стимулювання інноваційної, інвестиційної і енергозберігаючої активності суб’єктів господарювання комунальної сфери, технічне переоснащення комунального господарства, скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів, необхідних для надання комунальних послуг, у тому числі, створення дієвого і прозорого механізму стимулювання використання альтернативних джерел енергії і видів палива.

З 2009 року діє Програма енергоефективності Чернігівської області на 2009-2015 роки. Вона розроблена з урахуванням стратегічних напрямків соціально-економічного розвитку Чернігівщини. Результатом втілення програми є реконструкція котельного господарства бюджетної сфери, що забезпечило значну економію фінансових та енергетичних ресурсів. Близько мільйона гривень економії дала новозбудована котельня у селищі Гончарівське. Реконструйована котельня у Семенівці приноситиме економію 500 тис.грн щороку. У цьому райцентрі також проводиться заміна та ремонт каналізаційних і теплових мереж.

Перспективним напрямком роботи є залучення інвесторів до проекту переробки сміття з трьох міських звалищ та виробництва метану.

Микола Сенькович ще раз підкреслив актуальність піднятих питань, і саме тому, за його словами, вони перебувають на постійному контролі міської ради.

За його словами позитивним результатом роботи підприємств теплопостачання “Облтеплокомуненерго” та “ТехНова” є безперебійне забезпечення мешканців міста гарячою водою вже понад 8 років поспіль і вчасний початок опалювального сезону (10 жовтня – у лікарнях, дитсадках і школах, 15 жовтня – в житлових будинках).

Однією з проблем ЖКГ є повільне створення об’єднання співмешканців багатоквартирних будинків і тому потрібно активізувати роботу в цьому напрямку.

КП “Чернігівводоканал” є учасником проекту “Розвиток міської інфраструктури”. У 2009 році Світовий банк надав підприємству кредит у розмірі майже 23 млн. дол. для модернізації та переходу на енергозберігаючі технології міських систем водопостачання. У рамках проекту цього року було проведено реконструкцію 55 свердловин, які забезпечують чернігівців питною водою, закуплено автотранспортну техніку на суму 3,0 млн. дол., замінено 1550 м каналізаційного трубопроводу.

У планах – розробка проекту заміни 8 км. аварійних мереж методом внутрішньої санації.

Серед проблем було відзначено необхідність капітальних інвестицій на реконструкцію каналізаційної мережі та очисних споруд, підвищення рівня концентрації фосфатів у стічних водах.

У ході роботи “круглого столу” розглянуто питання розвитку житлово-комунального господарства. Представники концерну “Віло Україна” та ТОВ “Віссманн” поділилися досвідом застосування енергозберігаючих технологій та обладнання.

Завершуючи обговорення проблем ефективного розвитку ЖКГ Чернігівщини, Станіслав Прокопенко зазначив, що область змогла напрацювати певний досвід у цій царині, який може поширюватись в Україні.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).