Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 липня, 06:51:35

Відбулося засідання Регіонального комітету з економічних реформ

29.02.2012   11:24

Питання стану реалізації земельної реформи в області та основні завдання органів влади щодо створення сприятливих умов для надання адміністративних послуг розглянуто 28 лютого на розширеному засіданні Регіонального комітету з економічних реформ, яке провів голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Відкриваючи засідання, голова облдержадміністрації зазначив, що саме на важливості проведення земельної реформи акцентував увагу Президент України на останньому засіданні Ради регіонів.

"Одним з напрямків роботи у сфері впровадження земельної реформи є інвентаризація земель, їх оцінка, розмежування земель державної та комунальної власності, завершення видачі державних актів на землю. Всі громадяни отримають документи, які підтверджують їх право на земельний пай, матимуть підтвердження своєї власності у державному реєстрі. Така підготовча робота щодо реформування сфери земельних відносин у області повинна бути завершена у поточному році", - наголосив Володимир Хоменко.

 Також очільник області підкреслив, що для досягнення поставлених цілей необхідно створити відповідні економічні умови, підвищити ефективність державного управління та визначити стратегічні напрями по розв'язанню проблем у сфері реформування земельних відносин та формування повноцінного ринку землі на Чернігівщині.

Про стан реалізації земельної реформи в регіоні присутніх поінформував начальник управління Держкомзему в області В'ячеслав Швед.

У своєму виступі він зупинився на основних напрямах роботи в сфері земельних відносин, зокрема, веденні державного земельного кадастру та державній реєстрації земельних ділянок і документів на них.

Начальник головного управління Держкомзему в області відмітив, що важливою складовою при проведенні земельної реформи є виконання робіт з інвентаризації земель.

"Станом на 1 січня 2012 року площа проінвентаризованих земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів склала 665 тис.га, або 98%, в межах населених пунктів - 120 тис.га, або 40%. І ми працюємо над збільшенням цих показників", - зазначив В'ячеслав Швед.

Він також зупинився і на процесі проведення нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів, відзначивши, що роботи з розробки первинної нормативної грошової оцінки земель практично завершені по всіх населених пунктах області.

На переконання голови ОДА Володимира Хоменка, важливим на сьогодні є консолідація коштів місцевих бюджетів, які надійшли на рахунки місцевих рад в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісового виробництва, з метою їх ефективного застосування для завершення розроблення схем землеустрою та техніко-економічного використання і охорони земель, а також інвентаризації земель.

За словами голови ОДА, ще одним важливим питанням, на якому наголошував Президент України на засіданні Ради регіонів - є створення зручних та доступних умов для одержувачів адміністративних послуг, організація роботи по відкриттю центрів із їх надання.

Щодо основних завдань органів влади по створенню сприятливих умов для надання адміністративних послуг в регіоні та підвищенню ефективності роботи дозвільних центрів доповіла заступник начальника головного управління економіки облдержадміністрації Світлана Полторацька.

За її словами, на виконання Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" в кожному районі та місті обласного значення було створено дозвільний центр. Для видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності призначено державних адміністраторів.

Володимир Хоменко акцентував увагу голів райдержадміністрацій, міських голів на підвищенні ефективності роботи дозвільних центрів за принципом "єдиного вікна".

Підсумовуючи засідання Регіонального комітету з економічних реформ, голова облдержадміністрації підкреслив, що Глава держави вимагає від усіх гілок влади, щоб саме в цьому році наші співвітчизники відчули, що реформи - це зміни на краще, що це нові умови і нові можливості.

"Подальше впровадження ключових реформ, ініційованих Президентом України - наше головне завдання на сьогоднішній день, адже у 2012 році основною ареною дій стане саме регіон, територіальна громада. Я прошу керівників органів виконавчої влади зроби все від нас залежне для реалізації завдань реформування на місцевому рівні", - наголосив Володимир Хоменко.
 

Останні новини Чернігівщини

Білоруси – де ви? 13:06

«Білоруська влада продовжує надавати допомогу Росії у веденні війни проти України. За нашими даними, минулого тижня противник двома залізничними ешелонами відправив чергову партію боєприпасів для потреб окупаційних військ Росії», – заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

Перша зустріч у рамках проекту «Чернігів - #МістоСили» відбулася

Перша зустріч у рамках проекту «Чернігів - #МістоСили» відбулася 12:56

Близько двох десятків чернігівців чаювали в «козацькому» храмі Св. Катерини та ділилися, що допомогло їм пережили активну фазу бойових дій. А настоятель, о. Роман Кіник, підготував для присутніх коротенький екскурс в історію храму та розповів, як громада ПЦУ пережила цей складний час.

За добу на Чернігівщині виявлено 204 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 5 липня

За добу на Чернігівщині виявлено 204 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 5 липня 12:47

Триває розмінування території області. За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 23 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 204 такі предмети.

Як рашисти боролися з птахофабрикою у Городнянській громаді

Як рашисти боролися з птахофабрикою у Городнянській громаді 12:33

Пекурівка на Городнянщині відома як центр старостинського округу, до якого також входить сусідня Політрудня, а ще - як місце, де здійснюють свою діяльність ТОВ Торговий Дім "Ратібор" та СВК "Зоря", які працюють в тісному симбіозі з ПрАТ "Городнянський комбікормовий завод".

У Коропі відбудеться благодійний ярмарок на підтримку захисників України

У Коропі відбудеться благодійний ярмарок на підтримку захисників України 09:57

Найближчої середи, 6 липня, у Коропі (неподалік ринку) відбудеться благодійний ярмарок.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини